| cartofiorrrrrrrrrrrrr a întrebat:

Vreau sa slabesc, ce as putea sa fac?

16 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sa ai o alimentatie echilibrata si sa faci mult sport.

| ViVi a răspuns:

Sport dar ai grija sa nu slabesti brusc ca e mai rau dupa aia
incet cu sport abdomene alergari si fara dulciuri
nici sa nu infometezi
chiar cati ani ai?
ca daca esti in crestere nu trebuie sa te infometezi

| DoomNEzeu a răspuns:

Sa alergi... e cel mai bun si sanatos mod de a slabi. dar nu te astepta la rezulate...in cateva zile.in cateva luni. dar nu numai ca slabesti dar te mentii in forma big grinwinking

| crisS a răspuns:

Mult sport si eventual o dieta happy

| Yly a răspuns:

Sa vrei.sa ai rabdare, sa nu te grabesti, sa faci sport, sa incerci sa mananci mai sanatos, sa iti fixezi ore fixe de mancat si sa nu fi obsedata de chestia asta:d

| Bloo2 a răspuns:

Esti una dintre fetitele care la 14 ani au 45 de kg si se cred grase laughing?

| kayan a răspuns:

Nu mai manca. si misca-te.

| Andreea24 a răspuns:

1. Incarca-te cu ambitie, fara ea nu faci nimic. 2. Fa un abonament la o sala de fitness, eventual ia si o prietena cu tine, asa vei fi mai motivata sa mergi. 3. Renunta la painea alba(foloseste ca supliment painea de secara, e si foarte sanatoasa, dar fara sa exagerezi nici nu aceasta), la sucuri in general, fie ele carbogazoase sau naturale, la dulciuri(cand ai pofta ia cate un cub de ciocolata neagra), si bea cat mai multa apa.
Toate cele de mai sus sunt baza pentru o dieta, insa totul trebuie adaptat corpului si metabolismului tau. Succes.

| ioanapysycuutata a răspuns:

Tine regim si mergi de trei ori pe zi in parc si alearga sau fa gimnastica

| Ninna a răspuns:

Inainte a manca, bea o cana de apa amestecata cu zeama de lamaie. si de la 6 seara inocolo nu mai manca absolut deloc! fructe, legume ce se recomanda.hee hee si mananca doar 2 felii de paine pe zi.

| yinyang a răspuns:

Regim alimentar, program militar si vointa cat cuprinde... legume si fructe...

| x_8092 a răspuns:

Eu zic sa reduci painea, dulciurile, si mancarurile de la fast food, sa nu mai mananci NIMIC dupa ora 18 si sa faci mult sport.

| adde a răspuns:

Mergi la sala si tine cura de slabire

| 123321456654 a răspuns:

Manaca tot ce vrei in cantitati mici(incearca sa scoti painea, dulciurile, sucurile, bananele, alunele, cartofii)
fa aerobic - http://www.trilulilu.ro/monicasolga/679ad05b07c8c5
manaca cu 4-5 ore inainte sa te culci
trebuie sa ai 3 mese pe zi(dupa masa de la amiaza bea cate un ceai de salvie, e cam gretos, dar te inveti dupa cateva zile, e foarte bun)

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O dieta buna...adica sa renunti la paine, sucuri cu acid.si altele... dar cel mai important este miscare, trebuie sa faci cat mai multa miscareee...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fugi