| tweety_8071 a întrebat:

Vreau sa stiu daca un coleg de clasa ma place. fara sa-l intreb...se poarte dragut cu mine, mi-a cumparat suc, imi imprumuta pixurile lui si caietele:X... dar vreau ceva care sa ma convinga...cum sa-l pun la incercare?big grinfara sa-l intreb va rog...mersi:*:*

4 răspunsuri:
| Artemiss a răspuns:

Din cate spui e clar ca e ceva acolo...la el... ori ii esti simpatic ori e el mai sociabil si e dragut ca asta e felul lui... vrei ceva care sa te convinga? lasa timpul sa o faca...incearca sa il privesti cat mai des in ochi...sa vezi cum reactioneaza... dar sa il privesti nu sa te holbezi non-stop la el...
Si nu incerca faza cu gelozia ca o sa iasa prost...stiu ca e o metoda dar s-ar putea sa il alungi...Vezi daca accepta ca sa te ajute la x obiect...si din cate zici se pare ca si tie iti place de el...lasa lucrurile sa vina de la sine...si o sa te convingi cu timpul...succes

| dada a răspuns:

Te ajuta doar pe tine sau in general asa e el?

pai nu stiu... mintel un pic sa vezi cum reactioneazawinking

| alessyca a răspuns:

Poi incearca sa pui pe cineva sa vorbeasca cu el...sa deschida asa dintr-o datatongue fara sa vrea subiectul despre tine sa vedem ce zice

| cozz a răspuns:

Poi fi un pic hoata... ii zici ca i aduci caietul maine ...si il uitzi, ii ceri scuze si ii spui daca vrei mergem diseara la un suc si iti aduc caietul big grinbig grin: