| тøххynee a întrebat:

Vreau sa stiu si eu ce se face in prima zi de liceu.
- daca trebuie. sa iau ghiozdanul, caiete sau altceva.
- si daca se face ceva special ce nu se facea in generala.
Ms.

Răspuns Câştigător
| diana12lari a răspuns:

De obicei se aduna toti elevii si profii in curte, se fac ceva introduceri, se prezinta dirigintii fiecarei clase, si apoi mergeti cu el/ea in clasa care urmeaza sa fie clasa voastra. mai vorbiti cu dirigu/diriga o leaca, si apoi catre casa!
nimic special
poti sa-ti duci un caiet si un pix daca vrei sa-ti notezi anumite chestii care ti se spun
PS: e posibil ca in prima zi sa vi se dea cartile...deci sa ai si o plasa cu tine!
cius!