| mardeamor a întrebat:

Vreau sa va rog ceva imi doresc sa raman insarcinata mai repede si nu stiu ce obstacole ma opresc as vrea sa mi le spuneti si sa trec peste ele sa pot ajunge sa am un copil mai repede sunt casatorita de 3 ani si ne dorim enorm avem situatie tot ce ne trebuie am incercat de 2-3 ori luna asta insa nimic nu vreau sa devina ceva mecanic insa nici nu vreau sa gresesc cu nimic asa ca ma ajutati putin cu niste sfaturi? multumesc mult

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergeti amandoi la un control specific. Dupa analize vi se va spune cauza.

| giony54 a răspuns:

In primul rand trebuie facute niste analize de amandoi,medicul de familie vi le recomanda, sa nu aveti vreo infectie sau problema genitala, si apoi sa tineti cant de calendar, femeia ovuleaza doar odata si atunci sa insistati sa faceti dragoste pana la orgasm, asta se intampla la jumatatea perioadei intre cicluri, de aceea trebuie sa tineti calendar sa stiti perioada de ovulatie.Sa faceti dragoste intr-un mediu linistit si fara graba, cel mai bine este la o cabana la munte fara prieteni si rude sau la mare numai voi singuri. Daca nu reusiti si este o problema de sanatate intrati pe www.tratamentedestepte.ro si ma contactati si va recomand tratament naturist cu care sigur reusiti sa aveti un copil sanatos natural.

| smil3y2002 a răspuns:

Va dati hainele jos cand faceti dragoste?
Calculeaza zilele de ovulatie si insistati atunci...Nu trebuie sa disperati... daca e sa vina atunci o sa vina.
multa bafta

| dreamwave77 a răspuns:

Daca problema e la el trebuie sa faca o spermograma sa stiti care e situatia, la tine, pot fi mai multe cauze, cum ar fi un polip uterin,. poti face un eco mai intai. iti recomand un ginecolog care face minuni in astfel de cazuri IOn Ionut http://panaitsarbu.ro/medici/sectia-obstetrica-ginecologie-iv/dr-ion-ionut/