| moni_9070 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri cool.triste,de dragoste, de toate... cele mai bune funda:X

Răspuns Câştigător
| AnÐŕa a răspuns:

♥Invat sa plang fara lacrimi,sa admir cu masca indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire,am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

♥Nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut, chiar daca uneori, inima iti moare.

Îmi permit să visez că pot s-ajung departe. Căci gropile astea frate te trezesc la realitate.

E prea dulce. Si uite-asa te seduce. Te dezorienteza. Fetele o invideazasmug

Sunt rebela!
Ma doare`n cot.
De toti si de tot!:*

Mi-e dor de un duşman adevărat. Mă sufocă devotamentul falşilor prieteni.

Fiecare cuvant e o speranta in plus… cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape… iar eu inca visez.

De ce să mă înec în lacrimi şi să nu dau aceast mesaj de despărţire când pot să încep să studieaz iubirea adevărată şi să învăţ ccuvantul "feicire"

Încrederea şi fericirea au fost doar cuvinte mari. iubirea noastră clasică a murit cu lăutari

In ochii mei plânşi nimic nu are preţ acum. vreau să ne despărţim şi să ne vedem de drum

Nu conteaza cat ma iubesti... atat timp cat te prefaci!

sunt puţin mai diferită şi acum văd totul în ceaţă, aşa că te las. ne vedem mâine dimineaţă!

Fat-Frumos e la pensie, acum vor derbedei ...Baieti rai, ca asta-nseamna siguranta :-x

Este o legatura formata din incredere si adevar:*

day dreaming vreau pe cineva care nu ma judeca dupa spusele altora ci dupa felul în care ma descopera el.

Stiu sa iubesc, stiu sa ranesc...nu te juca...sti bine ca pot trisa!

Nu-ti dori bani, faima, putere, respect Daca ai varsta la care nu esti in stare sa Le tii piept.love struck

eu ti-am oferit respect Iar tu indiferenta... oh go on

Eram doar tu si eu... Totu in jur disparea love struck

nu exista TU sau EU exista doar NOI love struck

nu ai fost ca oricare altu...ai fost ca si celalaltbatting eyelashes

poate eu nu am fost prea romanticasad imi pare rau! acum il las pe altu sa se planga de asta in locu tau:*

tu sti prea bine ca ai avut de ale 8-) macar nu'mi mai suna telefonul atat de des big grin

2 răspunsuri:
| Pitick94 a răspuns:

-...viata-i o risipa de vise fara rost sad
-Viata e un trandafir la care fiecare petala e o iluzie,iar fiecare spin e o realitate…
-Cateodata,cel mai bun antidot este sa gusti o inghititura din otrava care te-a ucis.
-Învăț să plâng fără lacrimi,să admir cu masca indiferenței pe chip, să sufăr râzând de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia să ofer indiferență.
-Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…
-Da`mi timp sa invat sa merg singura din nou...sa invat din nou ca decat eu contez...
-
Nu laSa nimiC Sa te doboare`. gandeste-te Ca totul e doar o simpla incercare`. e greu`. O simti` pe pielea ta`. da` poate in aCel mOment e mai bine asa`!?"
-Ea e puternică, ea merge mai departe şi cu fiecare pas încearcă să uite că oamenii sunt falşi, că oamenii sunt cruzi, că oamenii ucid suflete...

| MONYANGEL a răspuns:

Stiu am un talent nativ,sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ
Nu incerca sa ma judeci dupa aparente,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente
Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusa ta! Am sa-ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata,cat despre mine:nimic din ce misca nu ma misca

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori, ca nu imi pasa!

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!