| Yubitika_Myra_1996 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de adolescenti...de fete rele si cu capu pe umerii urgent...
Multumesc.dau funda.:*

1 răspuns:
| BlackAngel33 a răspuns:

Nu e important de unde incepi, ci unde ajungi.
Singurul mod de a realiza lucruri minunate este să iubești ceea ce faci.
Noi, fetele, ne îndrăgostim de doi ochi minunaţi, o freză şmecheră şi de minciuni frumoase.
Arata-le la toti ce poti, si-atunci cand nu ii mai suporti, ridica-te mai sus ca toti!
Niciodata sa nu frangi inima cuiva care te iubeste cu toata fiinta sa! Aminteste-ti cat de mult ai suferit si tu din iubire…
Nu vreau să mă suni şi să-mi spui că îţi lipsesc, iar apoi să nu-mi mai vorbeşti câteva zile. Vorbele astea nu m-au încălzit niciodată şi nici nu o vor face. Dacă ţi-e dor, vino să mă vezi, caută-mă, fă un efort. Dacă nu, atunci şi telefonul acela e inutil.
De cele mai multe ori, când o femeie iţi cere să alegi între două variante, nu vrea o părere a ta, ci o confirmare a părerii ei.
Iubirea e o strada cu doua sensuri de mers, cele doua suflete se intalnesc la mijlocul drumului, alteori, ramanem pe margine si ne uitam in departare, sperand.
El: Înţelegi diferenţa dintre " a plăcea " şi " a iubi "? Ea: Da. Tu mă placi. Eu te iubesc.
Am să te învăţ să respecţi, să intelegii, să fi mai tandru, mai sincer, ascultător, fericit, grijuliu dar să te învăţ să iubeşti nu pot, asta înveţi singur.
Eşti băiat şi îţi place să vezi fetele plângând, nu uita într-o zi vei fii tată şi te va durea să-ţi vezi fata plângând.
Daca vrei sa pui un barbat mincinos pe fuga, spune-i doar: Te iubesc, vreau sa ma casatoresc cu tine, vreau copii! O sa dispara fara urma...
Iti arat ca pot trece peste toate fara tine sau fara ajutorul tau.
Tot ce a durut inca n-a trecut.Tu ai disparut fara urma!
"Prieteni"= dușmani cu măști. În ziua de azi nici prieteni nu mai sunt prieteni, toți te trădează. Prieteni adevărați mai rar, dar există... Să fii pregătit de orice, asta este sfatul meu și să nu plângi pentru cineva care nu merită, lacrimile sunt mult prea prețioase pentru a fi vărsate in zadar.
Fundita?