| DulcePaSsion a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri frumoase. :X Funda la cele mai >multeee`big grin

3 răspunsuri:
| Marijuana a răspuns:

Invat sa las sa plece pe cei care nu mai vor sa mai ramana, invat ca iubirea adevarata se intoarce de una singura, umilita, schioapa, diforma si ranita, dar fericita ca a revenit acasa
Am vrut sa-ti fie bine, la fel sa-mi fie si mie ` `Prietenia fara incredere nu tine o vesnicie
Pot sa fiu ipocrita Pot sa te mint pot sa-ti spun ca sunt confuza Sunt o actrita buna Dar am ales calea adevarului si iti spun ca imi lipsesti enorm "

"In unele momente credeai ca ei sunt ce ai tu mai scump in lume,dar cand ai avut nevoie de ei,ghici ce au disparut asa cum dispare curucubeul dupa ce soarele este inghitit de nori...PRIETENII "

"Sunt zile in care ma gandesc ca o sa mor din supradoza de satisfactie "

O femeie adevarata stie… ca trebuie sa ramai gratioasa in orice situatie si nu să faci apel la tipete, injuraturi ca la ușa cortului – ca mai apoi sa te numești ‘doamna’ "

"Am avut norocul sa aflu ca dragostea este unicul adevar important si absolut, intr-o viata care nu ne da decat daruri relative. Si n-am fost ipocrita. Am iubit si eu.
Dar mai jucat pe degete asa cum ai vrut` De ce nu ai stat cu ea de la inceput`
Ma ia in brate si isi cere mii de scuze ` `Pentru ca m-a refuzat si a inceput sa se acuze`!
Nu uita ca am fost primul baiat din viata ta ` `De atunci nimic n-a mai contat si nu va conta`!
Ti-aduci aminte ce mi-ai spus cand De mic esti prins intr-o lume cladita pe compromis `` `
Precis, decizi sa faci mereu doar ce ti-este permis`!ai plecat ` `Eu n-am uitat, vom merge impreuna in viata asta pana la cap`!
Spune-mi ca ma vei asculta.prezentza mea e ceea ce-ti lipseste acum.si cu cat imi ascunzi mai mult cu atat realizez ca ma pierzi putin cate putin"

Vorbele sunt ieftine.Invata sa asculti cu ochii.Actiunile vorbesc mai tare decat cuvintele.Invata sa privesti actiunile unei persoane nu sa asculti ce spune.

Exista aceea persoana care te schimba atat de mult...incat iti este imposibil sa iti mai aduci aminte cum erai inainte ca ea sa intre in viata ta"

"Nu te atasa de nimic... Nici de Orele de euforie, nici de zilele interminabile in care totul pare dificil. Mai devreme sau mai tarziu ziua ta va ajunge la asfintit"

E femeia care niciodata nu a lasat capul jos : NICIODATA Nici cand ai inselat-o , nici cand i-ai tradat increderea , nici cand i-ai distrus sufletul !

Principala problema a baietilor de bani gata este sexualitatea, astfel singura diferenta dintre o fata si un Porsche este ca atunci cand distrugi o fata...tati nu te cearta! "

"Invat sa las sa plece pe cei care nu mai vor sa mai ramana, invat ca iubirea adevarata se intoarce de una singura, umilita, schioapa, diforma si ranita, dar fericita ca a revenit acasa."

"As vrea sa fii aici.nu conteaza daca ne certam,daca in seara asta nu dormim impreuna pentru ca suntem orgoliosi,important e ca tu sa fii aici. As vrea sa imi reprosezi tot ce vrei , dar sa fii aici..."

"Vor exista mereu oameni care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara!"

"Femeile singure isi pot purta si singure de grija, fara sa primeasca sfaturi pretioase din partea prietenilor! Asa ca, indiferent de intentiile tale, lasa-ti prietena sa se descurce singura "

"Plecarea nu e întotdeauna un abandon, este şi un mod de a păstra ceea ce ai trăit, dacă ştii să pleci înainte de a fi prea târziu...

Nu mai incerca sa ma minti,fata mea ` `Sti ca pot ce a fost, acum s'a terminat`!
Ma simt captiv intr'o cursa din care nu mai pot scapa ` `Destinul meu atarna ca un fulg de viata ta`!
Simt invidie, furie, manie ,antipatie .din partea un0ra pe care ii priveam ,cu simpatie .
Sunt fata care niciodata nu a lasat capul jos! NICIODATA...Nici cand m`ai inselat,nici cand mi-ai tradat increderea,nici cand mi-ai distrus sufletul!
Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios,Indiferent şi, logic, într-un final, un prost...Şi-un clasic adevărat,ti-ai dat seama ce-ai avut exact când s-a terminat !

Era vocea lui,aveam o grija incredibila sa nu`i rostesc numele nici macar in gand,si am fost surprinsa ca la auzul ei nu am cazut in genunchi si nici nu m`am tavalit pe jos din cauza durerii provocate de pierderea lui.Dar nu simteam nici o durere,absolut nimic

Si imi pare rau sa-ti spun ramas bun Si nu regret nimic din ce am facut
nima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat

iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy...iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta

Sunt o mika vrajitoare.cine ma saruta moare.un baiat m-a sarutat.7 zile a oftat.:X:X:X

Atunci cand vei vrea sa ma ranesti , adu-ti aminte ca ai facut-o deja

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi ShopTi. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta !

Frumusetea este in orice dar nu oricine este in stare sa o vada

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu

Deseori dragostea nu e un joc,unde zarul chiar nu are nici un rost

" Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape iar eu inca visez

Saruta`ma cum ai facut`o prima data!

❤E o poza cu noi ce imi spune ca-mi lipsesti❤❤Te iubesc❤

"Viata e un joc, din care nimeni nu se poate retrage nicicand, ducand cu sine castigul"

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare ...

Stau si privesc afara,vantul bate frunzele se duc ca amintiriile cu tine,cand ma gandesc ca nu mai esti cu mine ma doare sufletul,tu esti acum undeva departe

°º•★Madutza★•º° ❤Asta e felul meu.daca nu intelegi tu azi.atunci intelege maine altu`❤●๋❤

"E în zadar sa vorbesti celui care nu vrea sa te asculte."

A part of you has grown in me. And so you see, it's you and me together forever and never apart, maybe in distance, but never in heart

Tocuri inalte, parul lasat pe spate...Delicata,rujata si atent parfumata.Mersul ei de felina pe baieti ii alina.Daca nu esti atent ramaï fara un cent...""

II ignoram pe cei ce ne adora...ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Ejti ingerul ce ma pazeste[:X]Esthi soarEle ce ma inCaLzeste[...EjtI luNa cAre IN fiecaRe NoaPte imi VorbesTe sH steaUa cAre PT.mINe StraluceSthe[:X][SHOBY

Poate ca stii ce-nseamna durerea poate-ai pierdut pe cineva drag Chiar dac-ai plans zile-ntregi nu poti sa arati ce simti cu-adevarat Te doare, suferi, nimic nu mai e la fel

o.totusi ma intreb

Daca ma mai tii minte, macar

Sau, cum ma tii minte.

Ca si, copilu` ala

Care eram cand te-ai dus?

Sau, ma vezi din Ceruri

Asa cum sunt acum?

Nu stiu.asta-i intrebarea mea!

[♥]Spui ca sunt fitoasa...Te ascult atent! Chiar crezi ca imi pasa?

O femeie-n viata ta E ca focul, nu uita!
' Asta`s eu si n-ai ce-mi face.Alta mami nu mai face ''

'' Stiu cand sa rad,stiu cand sa fiu suparata,stiu cand in ochii vostri sa fiu singura fata importanta ''

'' Cu nimic mai speciala,cu nimic mai deosebita.Doar diferita ''

'' Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic.Si daca am pierdut ceva inseamna ca nu-mi trebuia ''

''Sunt o fata rasfatata,asta sti prea bine,dar fata asta rasfatata te iubeste doar pe tine ''

'' Ea e Barbie! Altele vor sa o imite.Dar la cat de scumpa e.Nu isi pot permite''

'' Pesonalitatea mea,ma scapa de greu,pentru ca ce-i frumos,ii place si lui Dumnnezeu''II ignoram pe cei ce ne adora ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic.Si daca am pierdut ceva inseamna ca nu-mi trebuia '

Cu nimic mai speciala,cu nimic mai deosebita.Doar diferita

Tu Si tot Clubul vostru De Inecathe . Avem o Vorba Sa va scpunem . Aratatzi Perfect din Spate

Am o gramada de defecte.stiu...nu oblig si nici n-am obligat pe nimeni sa ma accepte...

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei`

Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata.

Pentru fiecare 60 de secunde în care sti supărat, pierzi un minut din viaţa frumoasă pe care nimeni nu ţi-o poate da înapoi… aşa că învaţă şi tu să fii fericit şi să zâmbeşti!

.Stiu ca este greu dar sunt aici gata sa te ridic ,cand simti ca pici !

Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!

Copilăria. Singurul paradis pierdut.

Doar pentru că cineva nu te iubeşte aşa cum vrei tu, nu înseamnă că nu te iubeşte cu toată fiinţa sa.

Nu te teme niciodată de umbre, ele arată doar că există lumină în apropiere!

Zâmbeşte celui care te-a părăsit ca să nu creadă că-ţi pare rău!

Zâmbetul durează doar o clipă,dar amintirile lui o viaţă întreagă.

Adevărul doare. dar ceea ce ne lasă răni adânci este totuşi minciuna!

Ea nu e ca resul.Ea e pur si simpluu` ea`![]

Nu sunt asa cum ai vrea`!Iubeste`ma pe mine nu imaginea mea`!

O fata desteapta are un intotdeauna baiat pe care si`l doresc alteleNu te uita inapoi. nu te mai pierde printre vise,priveste inainte. sunt cu bratzele deschise si cu ploapele inchise, din nou simt ca mi`e dor. imi doresc sa fiu cu tine impotriva tuturor.

Doar muzica paşilor tăi îmi aminteşte de exiştenţa timpului. Eu Ji toate cuvintele mele nespuse ne deşirăm tăcerea peste urmele tale!

Mult timp a trecut,nimic nu s-a schimbat... La ea tot mai mult se gandeste. Traind cu teama ca deja l-a uitat, Nu stie ca inca-l iubeste.

Cred ca te`ai saturat sa astepti baiatul potrivit ai intalnit atatia badarani ce te`au dezamagit e timpul sa nu ma mai eviti si sa`mi spui in fata daca vrei sa incepem impreuna o noua viata .

Nu se vinde ieftin, fiindca ea vrea TOT! ii lasa pe fraieri cu fanteziile lor. sa`si imagineze cum ar fi sa fie o nOapte a lor!

Ti-ai gasit alta tampita,dOar sunt deStule ! Nu e vina ei ca O fOlOseSti sa ma raneSti. si faCi spume ca nu reuSeSti

Si'ti vezi de treburi, ca oricum viata merge'n suturi. Ai cazut - te-ai ridicat, inveti noi moduri sa te scuturi ."

Stiu ca ti-am spus de multe ori: Cu un zambet ma ridici la nori . Imbratiseaza-ma si apoi povesteste-mi despre noi."

Îmi faci draci ! Mă faci să beau mereu. Mă cerţi mereu. De ce mereu vinovata sunt eu

Toti imi spun: -nu renunta- -nu mai plange- -totul va fi bine- Dar eu las capul in jos si le spun: - Nu-i pasa de mine

Ma vei gasi poate intr-o zi. Intr-un loc uitat...ma vei privi. Zicand incet."A fost'odata prietena mea".

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap , prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.

Prietenii adevarati te ridica daca esti jos , prietenii falsi nu-i intereseaza si te lasa jos …

Prietenii adevarati te conduc pe ultimu drum , aia falsi nici nu-i intereseaza ca te-ai dus…

Prietenul adevarat se distreaza la tine acasa , dar a doua zi te ajuta sa faci curat , prietenul fals se distreaza , rupe tot si apoi pleaca fericit , nu te ajuta cu nimic …

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea , prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

| Bibaboo a răspuns:

Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange!

| Alexandra_9896 a răspuns:

-Am fost acolo, cand ai iubit! Si am fost acolo cand ai suferit [love struck]
-Gura Lumii Tu Sa N`o Bagi In Seama.Intreaba`ma Pe Mne De Vrei Sa stii Ceva.K Eo stiu Cel Mai Bine Ce`a FoSt In ViatSa Mea [; x]
-Jonglai pe degete fraiere, credeai ca merge peste tot, credeai ca toate`s la fel sau ca toate dau raport.credeai ca poti sa controlezi minti la nesfarsit, dar incercand s`o controlezi pe a mea.te`ai indragostit
-Poate nu sunt la fel de frumoasa ca ea, poate nu sunt la fel de "sexy ca ea, dar ce fac eu stii doar tu, ce face ea stie tot orasul
-Urasc fii ca tine care n`au pic de rusine, care se cred pui de smecher ca ma`njura p mine.`aloo`, nu rezolvii nimic, injuri fara rost, injur`o p ma`ta ca te-a crescut prost
-Ai grija de tarfa ta ca te doare sufletul cand privesti poza mea
-Am Invatsat Sa Te Respect Numai Pe Tine.Am Inteles Ca Fara Tine Nu Mi'e Bine.Ca Sunt O Fata Rea.Asta o Sti Bine.Dar fata asta Rea Te iubeste Doar Pe Tine
-Nu mai cred in cuvintele lui. Imi zice ca ma vrea innapoi ca el plange dupa mine... si. sa ma intorc la el. nu cred. totusi l`am intrebat. " ia zi. plangeai cand ma inselai?