| arman996 a întrebat:

Vreau si o informatii despre metin. nu inteleg de ce se joaca atatia oameni

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Buna!^^ Eu joc metin si-mi place mult, din intrebarea ta am inteles ca vrei informatii despre metin, pai sa o iau cu inceputul:
-deci, intri in fereastra principala[cea de logare, o sa ma refer la metin2ro], iti alegi un server, care vrei un regat nu conteaza care
-odata alese esti pus sa alegi intre 4 caractere avand sex feminin si sex masculin sexu' urmand sa fie ales dupa sexu' jucatorului.
-odata ales caracteru esti introdus in joc, jocul arata destul de dragut^^, daca apesi M o sa vezi intreaga harta in miniatura si vei vedea ca e un teren destul de intins, iar tu vei fi pus intr-un loc in care vei observa multe puncte verzi, aceeia sunt satenii, cei care in viitor iti vor da diferite misiuni.
Jocul are un singur scop: avansarea nivelului si cresterea experientei iar aceasta "crestere" se face in felul urmaor:
apesi liter "i" si iti va deschide o fereastra numita "inventar" acolo vei vedea o arma (in general o sabie) dai click dreapta pe ea si o vei avea in mana. Buun, esti pregatit de atac, iesi afara din oras si vei vedea niste caini, bate-i folosind mouso-ul sau SPACE, odata cu omorarea unor caini vei vedea ca ti se vor umple niste bile galbene aflate jos, pe baza ce vei batea mai multi bilele se vor umple, cand toate cele 4 vor fi pline, vei trece la un nivel urmator, asta inseamna ca esti pregatit pentru provocari mai mari, ddeci vei putea bate si alte animale [ca sa le poti bate nivelul animalului trebuie sa fie la fel sau mai mic decat nivelul tau] si asa vei avansa, mai multe detalii gasesti pe site-ul oficial:
http://www.metin2.ro/
mai multe detalii ma gasesti la id-ul o_adriana_t