| andreeadeeutza a întrebat:

Vreaw si eu niste status pentru iubitul meu:Xdalea mai frumoase
fundita:X

Răspuns Câştigător
| anotza a răspuns:

Uite aici cateva sper sa iti placa:

Mereu impreuna, peste toate am trecut. Poate azi e greu, poate maine e mai bine. Dar orice s-ar intampla, voi ramane langa el!

Petru ca un zambet poa` sa te ridice atunci cand ti`e mai greu.

Stii ca ti-am spus de 1000 de ori:"Cu un zambet ma ridici la nori:X

Pfff` :X … imi place cuM ma pRivesti` … imi place cuM imi zamBesti… imi place La nebunie cand bati apropouri ca Ma iuBesti! :X ….

fie rau saU fie biNe`, viata meA o VreaO cu tine :X. cand am ziLe gRele, Imi daI puTeRe :X, ma faCi s zambesc`

bineinteles ca nu`i clar. oricum te iubessssc; x. | Ador sa am imaginea ta intiparita in minte Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte.; x"

Mereu cu zambetu` p buze` Pentru ca are cine s'o amuze`

Ce frumoasa e iubirea`Cand ma alinti cu zambetul tau curat! Ce frumoasa e iubirea`Cand tot ce spui devine adevarat! "

Nu pot sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasesc.; x Nu vreau. Nici n.as incerca.Sa iubesc pe altcineva.; x Te adorr. :*"

-> Sii cand vine vorba de iubire. Zi`le ca ma ai pe minne. "

Doar,pur si simplu te adoul :X :X

Poveste fara sfarsit

Ubestc

Adoul tscumpule:X:X:X:X
E atat de dulce cand o strangi la piept,e asa frumoasa cand tu ii zambesti, atat de fericita cand ii spui ca o iubesti! :X
Vorbim la telefon si iti spun ca mie bine. TE MINT. Bine imi e doar langa tine
Desi am trecut prin multe suntem totusi Impreuna `! Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana

StOoP! Gata-Gata, nu vreaU sa ma fUre altu, fura.ma tu ca-i maI bine,ca si mie imi convine

Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine

Iar cand se intampla sa imi fie rau Esti langa mine cu tot sufletul tau Imi dai curaj, m-ajuti sa reusesc Si uite de-asta te iubesc

Cine ma inveSeleSte,cine ma face Sa zambesc? Cine-mi apare in gand atunci cand ma trezeSc? Cine-mi bantuie viSele,bineintSeleS ca Tu,Ma intrebi daca am innebunit…bineintSeleS ca Nu!

Tu o doreşti, şi ea sigur simte.e brutal de frumoasă, te lasă fără cuvinte.te ţine de mână şi`n ochii te priveşte.sunteţi genu de cuplu care se potriveşte!●

fundita?

4 răspunsuri:
| andreisandu28 a răspuns:

Daca ai si avea iubithappy

| AfroBă a răspuns:

Salut Andreea! Poftim statusurile:
1.Esti primul` meu gand inainte de a ma trezi si esti ultimu` meu gand inainte de a ma culca…
2. Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa! "
3.Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! "
4.Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine… dar un singur lucru insa stiu, caci mi-e tare dor de tine… "
5.Traiesti fiindca traiesti! Iubesti fiindca traiesti… "
6. Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "
7.Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "
8.Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni! "
9.O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "
si n`as regreta deloc! "
10.De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic! "
11.M-i te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "
12.Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "
13.As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "
14.M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. abia atunci am realizat cat de bogat sunt…
15.N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti! "
16.Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine… "
17. Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu… "
I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine… "
18.Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru este sa suferi din iubire! "
19. Dumnezeu a creat niste ingerasi si i-a pus sa se joace, dar unul era asa de dulce si de dragut incat ceilalti l-au aruncat pe pamant. Ups!? Te-ai lovit? "
20.Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "
Bafta.

| AproapeDeInimaTa a răspuns:

Iti sp cateva care le pun eu la status pentru bitu meu :X:X:X sper sa iti placa :
1) Asi vrea sa te vezi prin ochii mei doar asa poti intelege ce insemni tu pentru mine.
2) TU ai fost singurul care mereu m`a ajutat m`ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m`au innecat fara tine langa mine sigur nu as fi putut in continuare te tin aproape ca la inceput esti mangaierea fina care mi-a placut...
3) Ai fost esti si vei ramane EUROUL cel iubesc promite-mi ca vei fi si maine cel pentru care eu traiesc.
4) Te iubesc de la pamant la cer si inapoi de un milion de ori.
5) Cand privesti stele gandeste-te la mine pentru ca in fiecare din ele e un "pup" pentru tine (varianata in romana).
6) Cuando mires las estellas acuerdate de mi porque en cada una de ellas ai un beso para ti (varianta originala in spaniola).
7) Vreau sa iti amintesc cat de mult te iubesc : esti lumina ochiilor mei:X
8) TU ocupi locul INTAI si in suflet si in gand... esti o fiinta speciala ce incalzeste acest pamant
9) OK! si-ti spun noi doi cine suntem noi? E povestea noastra in care doar noi suntem eroi.
10) ღT3♥B3SKღ atat de mult ca nimeni altcineva ` ღT3♥B3SKღ mai mult decat iti poti tu imagina ` iti dau inima-ntro clipa dar sa ai grija de ea ` tu esti primul ce o are n-a avut-o altcineva