| anonim_4396 a întrebat:

Vreun sfat ceva? big grin Un baiat se da la mine de anul trecut in decembrie, si mie imi place de el, nu sunt chiar indragostita dar imi place. Iar acum iar am inceput sa trimitem mesaje si azi ne-am si intalnit. Vrea sa se intample ceva intre noi si chiar daca i-am spus ca nu prea vreau el continua si imi spune intr. una ca ma iubeste si ca ma place mult. I-am spus ca ma voi gandi mai bine.Problema este ca eu sunt de felul meu foaarte rusinoasa si imi este rusine sa ma intalnesc iar cu el.Stiu ca trebuie sa risc dar nu am curajul. straight face

1 răspuns:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Daca baiatul insista, inseamna ca el chiar te place, si daca il placi si tu, nu are rost sa nu incercati ceva mai serios.
Nu lasa timiditatea sa stea in calea dragostei, este un lucru prea frumos, ca sa il lasi sa iti scape.
Asa cum te-ai intalnit o data cu el, te vei intalnii si a doua oara si ai sa vezi ca acum este mai greu, apoi nu o sa mai fi timida.
Incearca sa schimbi atitudinea asta pentru ca multor baieti nu le plac fetele timide, fi stapana pe tine si lupta pentru ceea ce merita si pentru ceva frumos.
Ai face o mare prostie daca ai lasa sa iti scape printre degete, doar din cauza ca iti este rusine sa te mai intalnesti cu el, ce a fost greu a trecut, te-ai intalnit o data cu el, acum urmeaza sa te mai intalnesti, demonstreaza-ti ca poti!
Bafta.