| 358ili a întrebat:

Ziceti-mi intamplari amuzante cu profesori foarte hazlii despre profi nebuni.Astept cat mai mule. Funda

2 răspunsuri:
| eunumberone a răspuns:

Eram in clasa a 5 a si niste copii a taiat un picior la scaunul de la catedra si cand profesorul a vrut sa se aseze s-a rupt piciorul ala de la scun si a cazut jos si profesorul a venit cu botu de pamant si a inceput sa plangalaughing era un profesor mai prost asa si fatalau pana si un copil de clasa a 5 a isi batea joc de ellaughing

| IlyncaFio a răspuns:

-> Printr-a 7-a imi aduc aminte ca mancam cu colega de banca biscuiteii aceia primiti pe post de "corn si lapte", in ora de engleza si radeam de tot felul de prostii. Punga cu biscuiti era ascunsa sub manualul de engleza. La un moment dat vine profa la noi si ne cere manualul sa vada ceva in el, iar noi nu stiam cum sa i-l inmanam in asa fel incat sa nu vada biscutii de dedesubt. Abia ne abtineam de ras in incercarea noastra de a ascunde "obiectul crimei".

-> Tot intr-o ora de engleza, prietena mea m-a rugat sa vad daca i-a intrat ceva in ochi si sa-i scot de acolo ceea ce avea. Eu m-am pus sa ma uit in ochiul ei si sa-i iau geana din ochi, iar profa ne vede si zice: "Alexandra, cand termini s-o scobesti in ochi pe colega ta, spune-mi si mie despre ce e vorba in textul x" laughing

-> In clasele 6-8 aveam o profesoara de matematica destul de dura, care ne scotea mereu la tabla- teroarea noastra. Cand venea momentul sa intrebe "cine vrea sa iasa la tabla sa rezolve exercitiul?", mereu incercam sa nu fac contact vizual cu ea si de cele mai multe ori imi scapam pixul pe jos ca sa am motiv sa ma aplec sub banca. Profa s-a prins pana la urma de smecheriile astea...

-> In clasa a 10-a, fiind noua in clasa, nu prea imi stiau profesorii numele. O data la ora de istorie, profesorul s-a uitat inspre mine si mi-a zis, fara sa ma numeasca, sa trec la tabla. Eu nu mi-am dat seama daca s-a uitat la mine sau la colega din spate, asa ca nu am reactionat. Trec cateva secunde de tacere mormantala (de obicei nu asteptai de doua ori sa te numeasca proful) cand toti se intrebau pe cine a scos proful la tabla, dupa care el zice "Arte plastice, la voi asteptati invitatii speciale sa treceti la tabla?" Arte plastice eram eu (de acolo veneam), iar atunci am inghetat, stiind ca la mine se refera. Noroc ca am stiut la raspuns.

-> Printr-a 7-a, a8-a, aveam ore de desen. De multe ori chiuleam cu o prietena fiindca aveam chef de aventuri si ne furisam afara din scoala. O data cand am facut asta, a trebuit sa ne intoarcem pentru a doua ora de desen si sa inventam deci o scuza pentru profa ca am lipsit prima ora. Nu sunt prea mandra de ce am facut atunci, dar cred ca tot atunci m-am convins pentru prima oara de calitatile mele de mincinoasa si actrita laughing Am asteptat-o pe profa si cand a venit, am intampinat-o plangand si spunandu-i printre sughituri ca am lipsit prima ora pentru ca am aflat de la mama ca am avut un deces in familie. Am fost de-ajuns de convingatoare incat sa scap fara absenta si sa o si fac pe profa sa ii para rau de mine.

-> O data, la ora de fizica, pe mine si prietena mea ne-a apucat rasul din cine stie ce chestie amuzanta. Profesorul de fizica: "Fetelor, daca nu va potoliti va pun in picioare toata ora". Pe noi ne umfla si mai tare rasul, in pumni, dar dupa aceea izbucnim iar. Suntem ridicate in picioare. Proful: "Daca nu va calmati va scot afara". Ne umfla si mai rau rasul si nu reusim sa ne mai controlam si suntem scoase afara. Iesim afara in istericale de ras in timp ce proful se enerveaza in urma noastra.

-> Tabara. Eram cazata in camera cu prietena mea si profa de mate. Profa de mate sforaia tare rau, asa ca intr-o noapte cand n-am reusit sa adorm inaintea ei, m-am chinuit groaznic in incercarea de a nu o auzi si de a adormi. Mi-am pus perna si plapuma in cap si asa am adormit. Dimineata cand ma scol, profa, observand ce am peste cap, ma intreaba: "Alexandra, am sforait tare, nu-i asa?" Eu..."nuuu......asa dorm eu de obicei, cu perna si plapuma in cap".

-> Aceeasi tabara, aceeasi profa. Stateam pe pajiste impreuna cu ea si ceva colegi, dar tot veneau mustele la noi. Eu: "tot vin mustele ca trag la cacati". Profa: "deci..noi suntem cacati?"...

Cam asta imi amintesc acum...