| koko a întrebat:

Ziceti-mi si mie cateva porunci amuzante!

8 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

1. vorbeste 5 minute ca un bebelus
2.Incearca sa stingi o lumanare doar cu nasul
3.Improvizeaza cu partenerul din dreapta ta o scena de desprtire
4.Comporta-te timp de 5minute ca o gaina nebuna. Da din aripi si fa un ou
5. Timp de un minut comporta-te ca o maimuta in jungla
6. Fa 20 de flotari in timp ce canti o melodie din copilarie
7.Scrie-ti pe mana sub forma de tatuaj numele celui pe care-l iubesti in secret
8. Da-te 30 de secunde de-a rostogolul prin toata camera
9.Invarteste-te de 10ori in cerc si apoi incearca sa mergi in linie dreapta
10.Comporta-te cu jucatorul din dreapta ta ca si cum te-ai fi indragostit de el si invit-o la intalnire
11.Scrie un sms amoros si trimite-l la un numar la intamplare
12.Suge-ti degetul si plangi ca un bebelus
13.Imita un profesor de la scoala
14. Fa-ti singura o muscatura pe brat
15.Imagineaza-ti ca esti un caine.Latra, maraie, scarpina-te si gudura-te!
16. Tine un discurs de multumire ca la Oscar
17. Da peste cap un pahar de apa pe nerasuflate
18. Fa schimb de haine cu persoane din dreapta ta(nu conteaza daca e baiat sau fata)
19.Amesteca intr-un pahar bauturile fara alcool din frigider cu sosuri si bea tot continutul obtinut
20.Copiaza timp de o runda tot ce face jucatorul din stanga ta
21. Spune 3 lucruri pe care le invidiezi la persoanele de langa tine
22.Scobeste-te in nas ca si cum nimeni nu te-ar vedea
23.Esti zana cea buna.Indeplineste fiecarui jucator cate o dorinta
24.Care este cea mai urata trasatura a ta?
25.Simuleaza o criza de ras
26.Imita mersul unui model pe catwalk
27. Da-te de 5ori de-a rostogolul si apoi stai in cap
28. Fa o descriere in stil rap pentru unul dintre jucatori
29.Baga-ti degetul mare in gura si fredoneaza o melodie
30. Povesteste primul sarut cu amanunte

funda?winking

| heise a răspuns:

Sa ma gandesc..., ar veni sa strigi in gura mare cand ai facut sex ultima data, sa ii dai un sut iubitei sau iubitului, sa te saruti cu limba...

| BalonashCuHeliu a răspuns:

Sa strige in gura mare ca "eu sunt gaina/cocos"[asta am primit'o eu], sa scoata morcovi[e o faza tare, dar nu normal e o faza. daca nu stii intraba'i pe parinti, poate stiu], sa plantezi castraveti[ii tot o faza, daca nu stii intreba pe cineva], sa mearga pe strada si sa se bge cu cineva in seama[mai inventati voi ceva din ce va dau eu aici], sa'i spuna mamei ca nu mai e virgin/alaughing sau ca si'a pierdut telefonul' sau cevathinking, sa se scobeasca in nas si sa'i spuneti sa'l lasati sa ii faceti pozalaughing, sa ii spuna iubitei/ului ca o/il insealalaughing, ...nu stiu.mai vezi tuwinkingsper ca te'am ajutat. Funda>?

| iuddavali a răspuns:

Mi-a placut ce am citit la un coleg de aici, care a mentionat ceva cu zana cea buna. E frumos ca cineva sa indeplineasca dorinte (bune, decente) celor din jur. Este constructiv.

Declaratiile de dragoste fac deliciul audientei. Asa ca se poate pune o felie de lamaie in gura celui care va face declaratiile, iar cand va incepe sa spuna cuvinte de bine si laude, sa se stambe de la acreala, mimica fiind in contradictie cu vorbele. E amuzant sa vedem pe cine afirmand ceva insa corpul reactionand contrar.

Jocul cu scaunul incomod poate fi unul prin care sa aflam diverse detalii sau intamplari din vietile participantilor. Poate fi funny daca intrebarile vor fi alese cu bun gust.

Si alte idei de pedepse pe http://detoate.ga/......prietenii/ sau pe Google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una din poruncile pe care le-am primit la scoala a fost sa ii fac unui coleg o declaratie de dragoste folosind cuvintele balega cocalar sapa si betiv
sau sa ma duc cu un coleg de mana in cancelarie si sa le spunem la profesori ca noi ne iubim
sau sa ies cu un coleg tinandu'ma de mana in timpul pauzei pe hol si sa strigam tare noi ne iubim si sa cantam un cantec de dragoste
sau sa iau o carte dupa o banca cu buzele si sa i-o dau altui coleg tot cu buzele iar el sa o puna pe o alta banca tot cu buzele
sau sa prindem cu capu 3 carti care li se da drumu pe tablalaughing)

| imibatpisica a răspuns:

Fa tarfo. joc de glenze sau has mo pele. invata gramatica :-)

| Ancea a răspuns:

O porunca buna este sa ajunga cu limba la nas.(preferata mea,, inca nimeni nu a reusit)

| JuliaR a răspuns (pentru Ancea):

Cum ma nimeni?:O mie mi se pare ceva normal, mereu primesc porunca asta si mi-e usor. poate de aia se mira toata lumeathinking