| boboboy98 a întrebat:

Ziceti-mi si mie o placa video buna care sa se potriveasca la configuratia aceasta:placa de baza http://www.emag.ro/......A-M68MT-S2 procesor http://www.emag.ro/......640WFGMBOX si memorie ram http://www.emag.ro/......0C9AD3K24G ziceti-mi pls

Răspuns Câştigător
| Marian88 a răspuns:

Deci jocurile aparute pana in prezent merg aici conteaza si procesorul placii de baza, eu zic sa ramai la asta ca e pe 1600 mhz daca vrei ceva mai bun sunt placi video de 2 gb nu foarte scumpe dar alea merg la alte frecvente 1033... 1333 nu la 1600. ai grija frecventa procesorului sa fie compatibila cu placa video care ti-am dato.

4 răspunsuri:
| Marian88 a răspuns:

Nu ai specificat suma care sti dispus sa o aloci. Memoriile alese nu sunt compatibile cu acea placa de baza deoarece placa de baza suporta maxim 1333 memorie ram ddr3 iar tu ai ales rami de 1600 mhz deci nu e bine. daca vrei sa iti faci un computer din componente alese de tine fii atent la detalii ca sa nu arunci bani in vant. da un raspuns aici si o sa te ajut. o zi buna!

| boboboy98 explică (pentru Marian88):

Mai o suma nu foarte mare...si da ai dreptate nu mi-am dat seama o sa caut o placa cu 1600 mhz dar u zi-mi o placa video la care sa-mi mearga jokurile astea noi.

| Marian88 a răspuns:

Http://www.cel.ro/......it-pcie-l/ eu iti recomand asta avand in vedere ca tii neaparat sa fie pe 1600 frecventa pretul e cam marisor, sunt placi mai ieftine si mai bune dar pe 1333 mhz. Recomandat pentru aceasta placa video si pentru acesti rami ar fi o sursa de 400 wati si sa iti alegi o placa de baza cu slot PCI Express. Sper ca ti-am fost de folos o zi buna!

| boboboy98 explică (pentru Marian88):

Iti mai pun o intrebare daca nu te superi si dupa iti dau si funda... vreau sa stiu daca cu placa asta imi merg toate jokurile aparute pana acum? ca eu asta vreau... daca nu mere da-mi una mai buna ca oricum nu mi se pare prea scumpa

| Marian88 a răspuns (pentru boboboy98):

Deci jocurile aparute pana in prezent merg aici conteaza si procesorul placii de baza, eu zic sa ramai la asta ca e pe 1600 mhz daca vrei ceva mai bun sunt placi video de 2 gb nu foarte scumpe dar alea merg la alte frecvente 1033... 1333 nu la 1600. ai grija frecventa procesorului sa fie compatibila cu placa video care ti-am dato.