| Xstina a întrebat:

Zilele trecute, eram la liceu, si din greseala un coleg mi-a dat cu cotul in sanul drept. S-a umflat si ma doare. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| s3byk91 a răspuns:

Du-te la un medic sa te consulte... Durerea va trece dar pe parcurs nu stii cum se poate agrava. Bafta

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E bine sa mergi la medic, pentru a nu risca instalarea unui nodul, care poate deveni ulterior problematic.

| MrAnderson a răspuns:

Si in umar daca iti da, tot se umfla si doare o zi-doua. Dar ma rog, sanul este o parte sensibila.
Probabil nu e nimic, dar daca durere persista mai mult de 2-3 zile mergi la medic. Si schimba-ti anturajul de la scoala...colegul tau imi pare prost tare, daca a facut un astfel de gest.

| Adry05 a răspuns (pentru MrAnderson):

Fata a precizat deja că i-a dat din greşeală. Şti cum e în pauze, toată lumea se îmbulzeşte să iasă afară cât mai repede şi numai sunt atenţie cum mişcă : mâini, picioare. În legătură cu întrebarea, eu zic să mergi peste câteva zile la medic la consult. Astfel de lucruri se pot agrava şi transorma în lucruri mai grave.

| DhaRhyA a răspuns:

Trebuie sa te duci la un medic.Probabil ca iti va prescrie un unguent special.