| Otiko a întrebat:

Am card la banca Translivania! Daca as scoate de la Raiffeisen banii cat mi-ar luam la o suma de 1000 de lei? Pentru afisare soldului si pentru retragere? Voi fi taxat de 2 ori cu cat?

2 răspunsuri:
| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Fiecare banca va afisa strict soldul cardurilor emise de ea. Asadar, la Raiffeisen nu vei vedea soldul pe care-l ai la Transilvania.
Comisionarea pe tranzactie este de 5 lei indiferent de suma scoasa, dupa cele mai noi reglementari in vigoare.

| AlexandrulS a răspuns:

Poti scoate bani de pe card ca nu stiu daca poti scoate si de la ghiseu. Am impresia ca iti ia undeva la 5-6 lei, cred ca 2 lei pentru sold adica cel putin astea erau taxele acum 1-2 ani acum nu stiu poate s-au schimbat dar nu are cum sa iti ia mai mult tot in jurul la sumele pe care ti le-am spus te taxeaza.