| AlexSnd a întrebat:

Am făcut contestație pentru recuperarea permisului de conducere, Am fost la judecătoria pe raza căreia am fost sancționat. Am primit o hartie de la posta cum ca trebuie sa depun in 2 exemplare hârtiile doveditoare si obligația de a prezenta numele si prenumele martorilor, denumirea paratului. Trebuiesc depuse si înscrierile doveditoare intr-un exemplar pentru instanța si cate un exemplar pentru fiecare parte. Pe scurt ce anume trebuie sa fac ca nu am inteles nimic? Am sunat un avocat de pe loc si mi-a spus că ar fi bine sa iau avocat, costa 500 lei si in cazul in care câștig recursul nu trebuie să plătesc. Permisul a fost luat pentru indicatorul cedează trecerea la un sens giratoriu, am martor si sunt nevinovat

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ia-ti un avocat. Din moment ce intrebi ce trebuie sa faci, e evident ca ai sanse mici sa castigi procesul de unul singur.

| ROB3RT89 a răspuns:

Aici ai nevoie de avocat.
Permisul ti-a fost luat pentru indicatorul cedeaza trecerea la un sens giratoriu?
Majoritatea sensurilor au cedeaza pe langa presemalizare.
Asta trebuia sa stii.
Daca ai intrat in sens fara sa dai pioritate, o meriti.
Daca nu, ai toate sansele sa castigi!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa, si de ce nu iti iei avocat?