| IceCreamDoll a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru! Vreau sa-mi incep o afacere, mica, din care sa scot ceva profit. Ce-mi puteti recomanda, stiind ca am sub 18 ani? Cea mai buna idee primeste funda!

Răspuns Câştigător
| ReiVaN a răspuns:

In afara de un site, blog daca ai sub 18 clar nu au\i ce face.

6 răspunsuri:
| bianca a răspuns:

Buna!
daca vrei o afacere cu investitie 0 si sub 18 ani nu e nimic mai bun decat sa devii coordonator avon
primesti bani atat din comenzi cat si din munca echipei tale

cu cat echipa e mai mare cu atat banii sunt mai multi

la ultimul grad de senior manager primesti si masina

http://1.bp.blogspot.com/......+corsa.jpg

mai multe detalii pe blogul meu la sectiunea "lider"
http://avon-romania1.blogspot.com/

si adresa mea de email e bianca. avonromania1@yahoo.com

daca te implici vei face cariera iti garantez!

| raysa_5920 a răspuns:

Poti face cursuri de make-up sau unghii false. dureaza 3 luni, dar apoi poti profesa aksa.materialele nu sunt chiar asa scumpe, dar daca ai clienti e o afacere buna zic eu... sper ca te-am ajutat

| CristineDelaruss a răspuns:

Poti sa-ti incepi o afacere cu ojele. De exemplu tu comanzi de la China Glaze sau OPI etc, si le vinzi in Romania pentru cei care poti sa si le cumpare de acolo. [bine, mai pui si tu ceva pe pret laughing +taxa postala ]. Stiu o fata care face asta si ii iese un profit destul de bun. happy
Sauthinking;. sa faci un targ in care iti vinzi lucrurile care nu iti mai trebuie si stii ca sunt in stare buna.
Sper ca te'am ajutat :*

| onlyketoops a răspuns:

Eu iti recomand sa iti faci un sit cu haine.I-a spre ex situl fasion-star. Fata de akl a cumparat singura hainele si acum se imbogateste de pe urma lor.Cand voi fi majora vreau sa incep si eu o astfel de afacere.

| danielgeo a răspuns:

Cea mai buna afacere care poti sa o faci cu viata e sa iei bacu in primul rand.
Pana la 18 ani ai muncit macar la un call center, promoter, ceva tipic varstei? stii ce-i aia munca?
Totusi, poti scoate bani pe net, daca te pricepi la design, programare, sa scrii frumos etc.
Dar si asa, nu iti garanteaza nimeni nimic.
So. stii sa administrezi un site? iti pot ocupa eu timpul cu rost si mai castigi si ceva banuti.
Sau poate te gandesti sa ma angajezi tu, daca tot ai planuri mari.

| Ana_5871 a răspuns:

Lady's e o afacere destul de buna si cred ca poti sa ai succes cu aceste cosmetice la scoala.Sunt la un pret rezonabil. codul meu este PAFbylqO, daca ai nevoie de ajutor id-ul meu este maria_ana_t@yahoo.com