| Dariaaaaa07 a întrebat:

Am nevoie urgenta de niste bani si trebuie sa bag ceva la amanet, alta solutie nu am.

Cat timp am la dispozitie ca sa scot acel "ceva" de la amanet?
Si cat va trebui sa platesc in plus?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Perioada de imprumut este cea stabilita in contractul incheiat intre tine si casa de amanet, de obicei 15-30 de zile dar se poate si alta, dupa cum va intelegeti. In plus de suma imprumutata va trebui sa platesti dobanda, aceasta nu este una fixa, depinde de durata imprumutului si de politica fiecarei case de amanet, asa ca o afli la casa de amanet.

| TheStory a răspuns:

Asta depinde de casa de amanet.

| michael5813 a răspuns:

Totul depinde de "politica" casei de amanet la care apelezi.