| ForTheWinTPU a întrebat:

Am si eu cateva intrebari despre un card de debit. Am 14 ani.

1.Pot face un card de debit visa electron la banca transilvania la varsta aceasta?
2.Cum fac rost de el?
3.Imi ia vreun ban la fiecare luna? Adica comision?
4.Pot sa bag bani in paypal cu acest card?

Cam atat aveam de spus. Multumesc anticipat. Astept orice raspuns. big grin :* happy

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

La Banca Transilvania nu stiu ce politici au, insa un card la ING este mult mai avantajos. Daca te intereseaza si ai posibilitatea, astept un reply, iar eu voi reveni cu detalii (si nu, nu sunt vreun angajat de-al lor, doar un client multumit).

| Roliii a răspuns:

Poti dar cu acorrd/imputernicire de la ambii parinti; ti-l da banca; iti i-a comision (nu mare) de fiecare data cand platesti sau scoti bani de pe card si in fiecare luna iti ia bani (10 lei sau cat) pentru administrarea contului; da poti sa bagi bani pe el (nu stiu daca si paypal)

| ForTheWinTPU explică:

Alte pareri?

| ForTheWinTPU explică:

Adrian as dori mai multe detalii.
As dori sa il fac la 14 ani si sa aive comision mic sau chiar deloc. Si sa mearga sa bag bani in paypal cu cardul acesta.