| 乃ŪMMĪĪ a întrebat:

Am si eu nevoie de un raspuns la intrebarea aceasta. : Care este rolul firmelor in economia Romaniei? DAU FUNDITA. Multumesc

6 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Sa plateasca impozite pentru plata bugetarilor

| Owakey a răspuns:

Bună!

Nu îţi fac tema.

Baftă!

| tapeee a răspuns:

Ghici, oare care este? Dezvoltare economica, bani catre stat, crestere economica.

| Marius151 a răspuns:

Un indiciu, firmele platesc un procentaj din castigurile lor/salariul angajatilor la stat sub forma de taxa.

| Still a răspuns:

Hmm...Firmele aduc investitori, ce la randul lor cauta sa imbunatateasca traiul atat al lor cat si al salariatilorhappy...Deci,rolul firmelor este atat pentru imaginea europeana a tarii cat si pentru PIB-uluihappy

| xClauditzaxMikutza a răspuns:

Buna! Eu nu iti fac tema. Fa'o tu singura. Pa pa!