| eva_2950 a întrebat:

Am si eu o mare nelamurire pe care doresc sa o clarific cu ajutorul voastru.Problema este urmatoarea:daca doamnaX a ramas fara serviciu si se duce la casa de pensii sa-si faca dosar si sa plateasca ea banutii din buzunar ca vechimea sa-i mearga in continuare, chiar daca nu mai este salariata, trebuie ca aceasta persoana sa se duca lunar la casa de pensii pentru. a platii acea cotizatie sau banii pot fi depusi intr-un cont cu ajutorul postei/cec-ului, sau se poate duce la casa de pensii sa plateasca cotizatia lunar si sotul d-nei?
Multumesc mult pentru. eventualele raspunsuri date.

1 răspuns:
| lost.in.rain a răspuns:

Cel mai bine ar fi ca persoana in cauza sa se intereseze la casa de pensii.