| robertinoOBY a întrebat:

Am un nokia c3 si cand bag o cartela imi apare sa bag un cod sad si nu stiu ce cod.

nu e din cauza cartelei fiindca am bagat mai multe cartele si toate fac acelasi lucru

ma ajutati va roog! ce sa fac

telefonul ieste cunparat de la un baiat si nici ala nu stie ce sa-i faca raspuns urgent! fundita

Răspuns Câştigător
| boobo94 a răspuns:

Eu zic sa incerci prima data cu o cartela de Vodafone,cosmote, Orange. Daca in nici-unul din cazuri nu iti functioneaza telefonul inseamna ca este cumparat din afara si este codat, singurul lucru care iti ramane de facut este sa te prezinti la un service gsm.Ar trebui mentionat ca decodatul unui astfel de model este in jur de 20 euro + tva.

3 răspunsuri:
| irina41099 a răspuns:

Incearca 0000 sau 1234

| Claudiu2895 a răspuns:

A bagat cod de securitate in telefon, incearca 12345, 1234 sau 0000 cum a spus Irina...

| Geanynna a răspuns:

Ai bagat mai multe cartele din aceeasi retea? sau retele diferite? deoarece telefonul poate fi codat intr-o retea (cum ar fi Vodafone) si tu bagi o cartela (cum ar fi Orange), iar in acest caz iti cere un cod.