| Ferii a întrebat:

As dori sa cumpar o aplicatie din care se poate comanda mancare, intrebarea este ca daca trebuie sa am firma ca sa fac contracte cu restaurante?
Aplicatia fiind publicata pe google play.
Dau funda!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles clar, sa cumperi mancare pentru tine, familia ta, sau sa organizezi petreceri si sa comanzi pentru acestia?
Pentru ca, daca vrei sa faci ceva pe scara larga si ai firma, atunci inchei contract de la firma la firma, dar pentru tine personal, nu se incheie nici contract si nici aplicatie nu ai nevoie.

Nu ai nevoie de nici o aplicatie ca sa-ti comanzi zilnic mancare de la un restaurant, este suficient sa intri pe websiteul lor si sa-ti alegi comanda online, pui credit cardul acolo si primesti mancarea acasa.
O alta varianta este sa ii suni si sa comanzi online.
Sunt restaurante unde iti poti alege un meniul saptamanal si platesti in avans cu credit cardul.

| sierra1 a răspuns:

"as dori sa cumpar o aplicatie din care se poate comanda mancare"

pasul 1 - disponibilitate vreo zece mii de euro gata de cheltuit și apoi iți pui alte probleme... exisențiale

| Refresh0 a răspuns:

Da. Trebuie sa ai firma ca da poți face contracte cu restaurante.