Întrebare recomandată | NaturalLl a întrebat:

Daca imi cumpar o aplicatie de pe Magazin Play (Play Store), de exemplu FlightRadar24 cea buna la 7.99 RON o instalez pe telefon. Daca imi iau alt telefon si bag acelasi cont de google, respectiv Magazin Play de pe care am cumparat aplicatia, o s-o pot descarca si pe noul telefon, sau iau trebuie sa platesc?

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Nu trebuie sa o cumperi. Uite aici detalii: https://support.google.com/googleplay/answer/113410?hl=en

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplicaţiile Play Store se leagă de contul care le deţine. E suficient să te autentifici cu acelaşi cont pe alt telefon pentru a avea acces la aplicaţiile cumpărate.
Deci nu plăteşti din nou.

| AndreiGigg a răspuns:

Sincer cerei telefonul unui prieten si logheazate. Mult noroc!

| StoicaDiana2001 a răspuns:

Nu mai trebuie sa platesti

| anonimutzu1232 a răspuns:

Lol,trebuie sa o cumperi din nou!