| anonim_4396 a întrebat:

As putea sa fac facultatea de drept si ASE-ul in acelasi timp daca invat foarte mult?

Răspuns Câştigător
| Dalidah a răspuns:

Da, poti face doua facultati in acelasi timp, insa necesita un efort intelectual foarte mare! Gandeste-te bine daca poti face fata cu brio unei astfel de provocari! ASE-ul are avantajul ca sunt putine ore pe zi iar materiile sunt accesibile. Dreptul presupune memorie de elefant pe care daca nu o ai, nu prea stiu cum reusesti sa memorezi toate articolele de lege...vei face toate tipurile de drept, urmand sa te specializezi pe o ramura. La fel si la ASE. Bafta!

3 răspunsuri:
| Bogdan_9316 a răspuns:

Du-te frate cu scoala ta de drept, multi au scoala de drept si au ajuns pe strazi nau ajuns nimic. Tu stii ca unu cu 8 clase sau chiar deloc ii mai destept si ii merge mintea de cat la unu care are liceu si facultate, eu am vazut care au facultate stii ce or ajuns? Sa impinga carute la supermarket. Io nu zic sa nu faci faoo da ii vedea si o sa ajungi la vorba mea. Succes

| SmoKeD a răspuns:

Parerea mea este ca nu poti sa le faci.La drept la o materie ai si cate 10 pagini de invatat.Mai bine faci una iti iei master si te angajezi decat sa le faci pe amandoua si sa nu faci nimic cu nici unawinking

| alexbs86 a răspuns:

Poti face ce iti doresti, insa nu vei dedica suficient timp pentru nici una dintre ele. Sugestia mea ar fi sa optezi pentru una din cele doua. Daca optezi pentru ASE, dupa ce termini poti sa faci in continuare master, sa te inscri pentru expert contabil si ulterior auditor financiar. Mult succes.