| Caramella a întrebat:

As vrea sa devin profesoara de romana, ma puteti ajuta sa stiu si eu care sunt avantajele si dezavantajele acestei profesii?

5 răspunsuri:
| Dutzulescu a răspuns:

E o profesie frumoasa, nobila si plina de satisfactii.Dezavantajul este ca se plateste prost spre foarte prost. Succes!

| deyoo a răspuns:

In primul rand dupa cum vezi si tu la televizor salariile sunt de tot rasu. apoi trebuie sa stai bine la capitolul rabdare si intelegere. Avantaje sunt suficiente. O sa iti placa aceasta meserie deoarece poti interactiona mai des cu oamenii si sa intelegi mentalitatea tinerilor, dar o sa fie si foarte obositoare deoarece nu vei gasi doar clase model ci si neastamparati care vor sa te supere. Oricum ramane la aprecierea ta ce vei face mai departe. Succes in continuare:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cum. pot sa-ti spun si ce fel de elevi o sa ai la intrebarea asta. ce castigi ca profesor nu se poate cumpara cu bani.personal daca as fi profesor as fi la tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avantajele sunt ca dupa ce inveti copiii dupa vreo 10 ani te lauda ca sunt destepti.Dezavantajele sunt ca eleviii pun intrebari sacaitoare.

| marbal a răspuns:

Pentru documentare iti recomand: http://marycix.net/2010/10/09/cum-iti-descoperi-talentul/