| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa fac un imprumut de la banca. M-am angajat de curand, pe 5 noiembrie. Lucrez cu un contract pe 6 luni, fara carte de munca, adica angajarea sta in baza contractului. Am doua case care sunt trecute pe numele tatalui mei care e decedat, asadar, succesiunea nu este facuta. Ma pot incadra sa pot face imprumutul? M-ar interesa un imprumut de 1200 lei. Ce alte conditii mai trebuie sa indeplinesc? E prima data cand vreau sa fac un imprumut.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Conditiile bancare sunt:
- varsta peste 18 ani
- adeverinta de salariat cu minim 12 luni in cadrul aceleasi companii.

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

La asa o suma, imprumutul la banca ar trebui sa fie ultima optiune!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu 2 saptamani vechime nu iti da nimeni imprumut.

| Quassaar a răspuns:

Pentru 1200 lei te complici cu banca? Este o suma destul de mică. N-ai o rudă, un prieten care sa te ajute?

| dd17 a răspuns:

Din cate stiu trebuie sa ai minim 3 luni vechime la locul actual de munca si iti trebuie carte de munca neaparat