| anonim_4396 a întrebat:

acum 2 zile am incheiat un contract cu o firma de modeling "Best Fashion Media Srl", iar astazi am dorit sa reziliez contractul, pe seama faptului ca pe siteul acestora, numarul de angajati este 0, sumele data catre stat sunt 0 si sediul original este in sector 1, iar eu am fost abordat chiar la intersectia de la unirii. Ideea e ca am platit 200 de lei pentru contractul de "Profesionist" fara sa ma imformez foarte mult. Astazi cand am precizat de rezilierea contractului, acestia au spus ca vor actiona in instanta prin despagubire din partea mea. Ceea ce au spus ei, este ca vor da suma de 2650 EURO iar eu voi plati doar 350 de euro. In contract nu este precizata suma aceasta de 2650 de euro, am citit de 10 ori, este precizata doar suma pe care eu trebuie sa o dau. Intrebarea mea e urmatoarea, daca reziliez contractul, acestia imi pot cere despagubiri, din momentul in care nu se precizeaza suma depusa de ei pentru sustinerea mea? Un alt lucru pe care as dori sa il precizez este ca pretul "albumului" facut intr-un studio profesional costa suma de 500 lei, iar eu nici nu am platit acea suma iar in momentul in care am cerut rezilierea acestuia, ei au spus ca deja au facut demersurile pentru acel album si ca trebuie sa platesc despagubiri. Am nevoie de un raspuns rapid. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Pardelian a răspuns:

Niste escroci. Deja te-au pacalit de 200 de ron nu le mai da alti bani. Ameninta-i ca ii dai la politie daca nu-ti returneaza banii (cei 200)

| MyOriginal a răspuns (pentru Pardelian):

Esti sigur? Pentru ca m-au amenintat ca ma vor da in judecata pentru nerespectarea contractului, desi acestia nu mi-au oferit nimic palpabil si nici-o garantie ca au facut un demers sa dea ei vreun ban, iar in contract nu se precizeaza vreun ajutor financiar din partea lor. Sa le zic sa ma lase in pace nu?

| Genevaaa a răspuns (pentru MyOriginal):

Ce ai facut pana la urma?