| JellyBean008 a întrebat:

Am 16 ani și m-am gândit că e momentul să mă apuc de lucru, mai ales acum că e vara. Imi puteti da câteva variante de locuri de munca pentru vârsta mea, doar pe timp de vara? As vrea sa lucrez doar câteva ore, nu toată ziua, pentru că am si alte planuri, si, desigur ca vreau ceva usor la care sa ma descurc.
P.S. Sunt fata si locuiesc în Oradea.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice terasa sau cafenea are locuri pe vara, unde angajeaza sezonieri. Cauta in ziarul local sau uita-te in geamul teraselor!
Totusi, ma indoiesc ca poti sa gasesti "doar cateva ore" de munca, acolo ori acorzi seriozitate si stai la program, ori nu ti se ofera nimic.
Nu este normal sa pui tu conditii, daca nu-i firma lui mama si tata, deci, daca ai alte planuri, du-te si vezi-ti de planuri si iti cauti de munca cand esti dispusa sa o faci cu seriozitate si la programul cerut de angajator.

| LTAA a răspuns:

Incearca sa fii vanzatoare, da o tura de oras si vezi pe unde se cauta posturi similare. Poti incerca si la McDonalds si alte fast-food-uri.

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Nu cred ca exista pentru fete

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Dar ai putea sa cauti pe google

| AxM a răspuns:

Buna! pai ai incercat la promo? e destul de usor si nu sunt asa de multe ore! si e fain ca te-ai gandit sa lucri!laughing p.s. si eulucrez in oradea