| Generalgrevious a întrebat:

Buna! Am auzit de la un prieten cum ca face bani pe Fiverr si ma gandesc si eu sa fac bani pe acest site, dar nu am experienta, cum se lucreaza pe acest site? Si cum castig bani?

Dati-mi raspunsuri mai detaliate.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce știi să faci, ca să oferi altora serviciile tale? Așa se lucrează pe Fivver.

| Wr3nch a răspuns:

De exemplu stii sa scrii texte scurte, sa faci rezumate, copywriting, etc. Listezi asta pe Fivver. Vine unul si zice: fa un articol de 300 de cuvinte despre iphone 14.

Tu cauti ce e iphone 14, ce face, asezi asta intr-un text care respecta cerinta angajatorului (poate sa iti zica de exemplu sa ai 5 paragrafe in times new roman de 11) si il trimiti. Si angajatorul te plateste dupa prin paypal de obicei.

| NLS a răspuns:

Trebuie sa știi sa faci ceva anume, ce alții cauta. Un potențial doritor te cauta și apelează la serviciile tale, iti îndeplinești obligațiile conform înțelegerii inițiale, si la final primești banii.
PS: trebuie sa cunoști engleza măcar la nivel conversațional.

El plătește la inceput, banii sunt reținuți de Fiverr, si la final când angajatorul constata ca ti ai îndeplinit sarcina, da ok ul ca totul a decurs bine, e mulțumit, te ai încadrat și în timpul stabilit, si tu iti primești banii. Si mai primești și o nota/recomandare din partea lui.

Daca esti capabil sa scrii recenzii de produse, sau sa faci reclama unui produs în limba engleza, daca esti fotograf, videograf, grafician, proiectant, artist plastic, compui versuri sau beat-uri, scrii scenografii, etc., ai șansa să faci bani acolo.
Dar trebuie sa fii priceput, si sa iti postezi de la început un portofoliu interesant, altfel nu te va cauta nimeni.
Indienii fac concurenta serioasa pe aceste platforme, si lucreaza pe 2 parale.

| totredus a răspuns:

Salut. Fiverr e super tare și să știi că nu trebuie neapărat să ai expertiză în anumite domenii ca să poți face bani acolo. Bine, în orice domeniu ai încerca să câștigi trebuie măcar să prinzi bazele.
Dar în ziua de azi tot ce trebuie să știi e pe internet. Sunt multe nișe în care poți activa fără sa ai expertiză, de exemplu: să emiți rapoarte SEO (trebuie doar să plătești pentru una dintre cele mai populare aplicații și generezi rapoartele de acolo.
Recent am cumpărat un serviciu prin care am solicitat să mi se analizeze competiția. I am dat 5 nume de site-uri iar el mi-a emis 5 rapoarte care conțineau cuvintele cheie folosite de aceste site-uri).
Citește acest articol, conține mai multe informații despre această temă: https://totredus.ro/stiri/castiga-bani-fiverr-romania/

În plus, știu o metodă pentru a utiliza gratuit 30 de zile o aplicație de genul care costă aprox. 100 dolari pe luna. Pe site-ul de mai sus este un formular de contact, scrie-mi acolo și îți spun metoda.