| Trollerul a întrebat:

Am comandat o pereche de papuci de pe internet, si mi-a zis vanzatorul ca i-a pus la posta luni, si cu vremea asta trebuie sa ajunga azi, daca nu primesc azi acel aviz cu care trebuie sa ma duc sa ridic coletul, pot sa ma duc si fara? Adica imi da coletul fara acel aviz?

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Da, insa sa ai buletinul la tine.

| Mihaela1964 a răspuns:

Ti-l da si fara aviz, cu buletinul, in cazul in care coletul e sosit la posta, altfel n-are ce-ti da, bineinteles.

| Lisa01 a răspuns:

De la Posta Romana nu iti da nimic fara aviz. Poti sa mergi cu buletin si cu ce vrei ca daca nu ai primit avizul inseamna ca coletul nu e ajuns. Din cauza vremii poate sa intarzie si 3 zile.Ai rabdare sa vina hartiuta aceea si mergi apoi.Bafta.

| Lavii007 a răspuns:

Da, daca mergi cu buletinul

| vartolome1 a răspuns:

Avizul este o instiintare prin care esti informat ca pe numele tau este un colet. Asta I'll vei primi in momentul in care coletul va fi la posta.

| bub31 a răspuns:

Da,dar ai nevoie de buletin!