| louis3 a întrebat:

Buna!
Am o mica intrebare:Se poate face card in euro pentru student sau se poate face doar in lei?

2 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Se poate face si in euro. Ceva in genul asta au cei de la ING Bank.

| Lseparatio a răspuns:

Se poate face in orice valuta doresti, desigur cel mai usor in euro si dolari. Singura regula este : ai peste 18 ani faci singur, esti minor faci cu acordul parintilor ( ei trebuie sa iti semneze pe la banca ). Inca un lucru important la emiterea unui card in valuta majoritatea bancilor cer o asa numita "garantie" adica trebuie sa faci un depozit in acea valuta. In general 100euro / dolari.