| IonelaGruescu a întrebat:

Bună, am trimis zilele acestea o suma de bani prin moneygramm și persoana la care am trimis nu mai poate ridica banii, cum îmi pot recupera banii?

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Pentru a încerca să recuperezi banii prin MoneyGram, trebuie să contactezi serviciul de asistență pentru clienți al MoneyGram și să le explici situația. Este posibil să fie necesar să completezi un formular de revendicare și să le furnizezi anumite informații, cum ar fi numărul de referință al transferului de bani, data transferului și suma transferată.

După ce ai contactat serviciul de asistență pentru clienți al MoneyGram, ei îți vor oferi instrucțiuni suplimentare cu privire la pașii pe care trebuie să îi urmezi pentru a încerca să recuperezi banii. Dacă nu reușești să recuperezi banii prin intermediul serviciului de asistență pentru clienți al MoneyGram, poți încerca să contactezi instituția financiară de la care ai făcut transferul pentru a vedea dacă ei pot oferi mai multe informații sau ajutor