| caucazianursu a întrebat:

Buna buna... am o nelamurire vine vara si am nevoie de bani nu vreau sa le cer parintilor, pur si simplu vreau sa le arat ca pot si as vrea sa ma angajez undeva nu stiu in noiembrie fac 16 ani voi cum ati proceda sa iasa banul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo,pentru initiativa.Din pacate, nu te poti angaja legal pana la 16 ani impliniti si atunci cu acordul parintilor.Dar poti gasi undeva ca distribuitor de pliante sau ceva de genul asta, munca mai usoara.Mult succes.

5 răspunsuri:
| Gabi19971983 a răspuns:

Chiar daca ai dat deja fundita, eu te ajut.
La 16 ani nu te primeste nimeni la munca, dar o varianta e, chiar daca esti fata sau baiat sa te inscrii ca reprezentant la o firma de cosmetice si parfumuri.Cea mai de incredere si mai profitabila e Avon.Castigi garantat minim 100 de lei pe jumatate de luna, din care pierzi maxim 12 h din intreaba luna.
Daca ai fi interesata, contacteaza-ma: lupugabriela99@yahoo.com sau vb aici, sau as putea sa iti dau nr meu de telefon pentru a-ti spune mai multe, si chiar despre produsele care vor fi ale tale.

| NicollHellen a răspuns:

Dacă sunteți în căutarea unui job vă recomand cu mare drag să urmăriți acest video! :)
http://www.youtube.com/watch?v=-9V-Sh7tDU8&feature=youtu.be

| NicollHellen a răspuns:

Ești elev/ă și ai nevoie de bani?! Ești o tânără mămică și vrei să ajuți familia prin a aduce un venit suplimentar în casă?! Ești șomer sau ai ieșit la pensie, și îți dorești să fii cât mai activ în viața de zi cu zi?! Atunci intră pe http://ladys-business.blogspot.ro/p/oferta-ladys-si-margo-cosmetics.html și vei găsi ceea ce demult timp cauți!

| MrLoveLife a răspuns:

Pai la 16 ani nu cred ca stii prea multe sa faci(fara suparare). Poti incerca pe la strandul din orasul tau, sau ceva de genu cum faceam eu. Faceam niste ambalaje la o firma asociata la o firma de tigari.Erai platit la ora, veneai cand vroiai, statea cat vroiai.Nu era cine stie dar daca stateai catreva ore plecam cu 20 de lei in buzunar...

Altceva nu am nici o idee pentru cineva care nici 16 ani nu are...

| RobertHahaha a răspuns:

La 16 ani nu gasesti o slujba foarte banoasa dar poti sa imparti pliante cu diferite reclame ies ceva bani daca stai mai mult timp, cam cat sa iti ajunga tie