| Biliber a întrebat:

Buna Care stie sa imi spuna se poate face bani din youtube daca da cum?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Exista 2 variante. Primul consta intr-un cont google adsense cu mentiunea ca videoclipurile tale sa fie destul de virale pentru a genera reclame sau 2, un parteneriat cu youtube-ul. Acesta din urma iti garanteaza un castig in functie de numarul vizualizarilor videoclipurilor tale. Pragul minim daca nu ma insel e de 10.000 de vizualizari, urmand a castiga apoi in medie 1$ la fiecare 1000 de vizualizari in plus, pentru inceput.

2 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Da,se poate face. Trebuie să activezi Google Adsense. Asta ca să primești reclame pe videoclipurile tale. Îți trebuie un număr destul de mare de abonați și implicit vizualizări.