| MaryLaury a întrebat:

Cum se transfera banii de la un card la altul?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Banii nu se transfera intre carduri ci intre conturi si o poti face de la ghiseul bancii sau din internet banking daca ai asa ceva

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Banii nu se transfera intre carduri ci intre conturi. Intri in banca si completezi un ordin de plata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu stii ca atunci cand bagi cardul in ATM exista si optiunea de transefer, atunci nu trebuie decat sa dai pe transfer si sa urmezi pasii. Trebuie sa stii nr de cont(ibanul) celui ce vrei sa transferi si urmezi pasii afisati pe ecran. Iban-ul se citeste automat si in iban scrie a cui banca este cardul. De exemplu eu am card la CEC si contul incpe cu RO CECE/ Toate numerele de cont au in componenta numele bancii. Dar, mai simplu ar fi sa te duci la banca unde ai cardul si sa tranferi prin intermediul lor. Asa stii de la inceput cat iti opreste comision, pentru ca la transferurile intre doua conturi la banci diferite se opreste un comision.

Răspuns utilizator avertizat