| Bogdan234r a întrebat:

Buna! Daca am lucrat 9 zile adica 72 de ore si pe fluturas imi scrie 32 de ore lucrate. Ar trebui sa fac o plangere la ITM dar nu stiu ce sa fac, ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este de domeniul ITM, este alegerea ta daca depui sau nu sesizare

| Violleta2022 a răspuns:

Inainte sa faci reclamatie la ITM, mergi si discuta la serviciul de contabilitate sau cu seful tau, ca-i posibil sa fie o simpla greseala si nu au bagat toate orele la plata.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Te duci la fortele de munca.

| Hkhtfcvhu a răspuns:

Faci plangere, ca in orice moment poate decide sa nu te plateasca pe orele ramase/poate veni un control va luati amenda amandoi/acele ore nu se aduna la pensie deci de aici rezulta ca o sa ai pensie mult mai mica decat ai muncit