| jhbvfjfj a întrebat:

Buna deci toata tremur is in a cincea si maine dam test la matedeci toata tremur nu mai pot la test cred ca o sa ma blochez ce nu inteleg transformarile cu hectar mi le explicati vreau un 10? funda cine imi explica si imi spune ce sa fac?

2 răspunsuri:
| ElvisTare a răspuns:

Poi este ARUL(unitate de masura pentru un patrat care are latura de 10m)deci 1 AR=100 metri patrati si mai este HECTARUL care este 10.000 Metri patrati (Reprezinta 1 patrat care are latura de 100 Metri patrati)
Funda?

| ElvisTare a răspuns:

Mersi Appolon am uitat de el