| dgprof a întrebat:

Buna! Din toamna vreau sa incep sa merg la targuri (cu mancare, de ex. mici, cartofi, carne, peste, etc.).
Ce fel de firma trebuie sa-mi deschid? Care va fi sediul firmei? Pot sa trec sediul firmei acasa?
Activitatea propiu-zis se va desfasura prin diferite targuri/balciuri, etc si nu stiu cum trebuie sa procedez.

Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa infiintezi un SRL cu asemenea obiect de activitate. Sediul firmei poate fi si la domiciliul tau.
Primul pas este sa mergi la Registrul Comertului din judetul tau pentru rezervarea denumirii si aici te pot ajuta cu toate detaliile necesare, inclusiv sa-fi faca actul constitutiv.