| emy a întrebat:

Buna, dragilor! A mai aparut o firma "minune", numita Beck International". Pentru mai multe informatii, trebuie doar sa scrieti in google numele ei.Am simtit ca trebuie sa avertizez cat mai multa lume in legatura cu aceasta firma "minune", caci ieri, o cunostinta de-a noastra era sa ia o teapa buna.Noroc ca ne-a sunat si ne-a intrebat parandu-i-se ca ceva nu e in regula.Noi am intrat pe net, si am vazut ca, de fapt, este o pacaleala.Eu as vrea sa va dau link-ul, dar eu nu mai pot sa intru pe net prin "Internet Explorer"(acolo se vede link-ul), ci numai prin Mozzilla Firefox(unde nu se vede link-ul). Intrati numai si vedeti! Duminica placuta!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mulţumim de atenţionare.
Pa, pa.

16 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Da, am citit...multumesc pentru informatie si avertizare.

| emy explică:

@elenatongueentru putin.

| emy explică:

@alexa:Nu ai pentru ce.Nu stiu daca e vorba de prostie sau de naivitate.Imi pare rau ca s-a ajuns ca increderea in oameni sa fie naivitate sau prostie.Ca sa vezi in ce hal a ajuns omenirea! Increderea ar trebui sa fie un lucru normal si apreciat. Dar in ziua de azi, tot ceea ce ar fi normal, aproape ca nu mai exista. Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic!

| emy explică:

@lifeistough:Ei nu au cum sa stie cine crede si cine nu. Ei profita de saracia si de disperarea oamenilor, profita de faptul ca omul de rand isi doreste sa mearga undeva, cu toate ca nu are posibilitatea sa faca acest lucru, ca orice e gratis e bine primit de un om sarac.De asta fac ceea ce fac.Se imbogatesc, inseland, si unii, chiar ruinand pe altii.Asta e scumpa noastra Romanie.Sa ne traiasca!

| lifeistough a răspuns:

Da au semnat multi contracte pentru aspiratoare sau bisericosii au fost dominanti?

Te poemensti ca astia la beck srl s-au prins ca aia mai creduli sint si aia care cred in cel de sus si etc etc.
Miine auzi ca popii de la biserica sint in combinatie cu beck srl.

| alexa a răspuns:

laughinglaughing
am citit si eu. ce oameni.cata prostie in lumea asta... te doare capul
multumim pentru avertisment

| alexa a răspuns:

Am inteles si iti dau dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad unde este pacalealea. Se vind niste produse, nu conteaza la ce pret si nu-ti fura nimeni banii. Daca judecam cum vreti voi, inseamna ca loteria este cea mai mare hotie!
Raspunsul este simplu. Nu-ti convine, nu cumperi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am primit invitatie de a merge intr-o excursie la Bran, nu m-am dus, dar nu inteleg. cei care au fost au fost OBLIGATI sa cumpere ceva anume? Sau doar s-au imbatat cu apa rece si apoi le-a venit mintea cea de pe urma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi eu am fost în TOATE excursiile de 1 zi pe care le-au oferit cei de la Beck. Nu am cumpărat de fiecare dată ceva, dar am tot luat din produsele lor. Nu sunt ieftine, e adevărat. Dar în ceea ce priveşte calitatea, nu am nimic de comentat. Cine credeţi voi că vă mai dă garanţie 5 ani la produse în ziua de azi? Nu ştiu frate de unde vă vin vouă ideile cu TZEAPA. Eu nu m-am considerat păcălit. Nu m-a obligat nimeni să cumpăr nimic. Am făcut-o din convingere. Recunosc, contractul l-am semnat prima dată ca primarul, în grabă, însă am văzut înainte să semnez că am drept de reziliere 7 zile. Am catadicsit să îl citesc când am ajuns acasă şi într-adevăr, e destul de strict, dar nu e imposibil de respectat. Cele 7 zile LUCRĂTOARE în care poate fi reziliat sunt cât se poate de reale. Cei care comentează cu ţeapa sunt cei care nu catadicsesc să citească contractul, şi decât să recunoască faptul că au fost proşti, e mai uşor să dea cu rahat în alte direcţii.
Apropos de garanţie. La aspiratorul cu aburi mi s-a defectat motorul, din vina mea chiar, atenţie! (bineînţeles că nu am zis aşa ceva oficial). M-am dus la ei, mi-au schimbat aparatul cu totul şi PE LOC!
Aşadar, dragilor, lăsaţi-o mai moale cu ţeapă-n sus, ţeapă-n jos. Înainte să semnaţi ceva, CITIŢI!
În altă ordine de idei, am un foarte bun prieten care s-a întors acum 2 săptămâni din excursia Beck din Bulgaria. În afara faptului că a întârziat juma’ de oră autocarul la staţia de îmbarcare din cauza traficului infect din Bucureşti, s-a simţit excelent. Ba chiar o să îi dau site-ul ăsta să scrie el cu mâna lui să vă povestească ce fain a fost.

Ai ciulit cineva cumva urechile la prezentarea aia la care ai fost? Că eu am înţeles foarte clar faptul că NU TE OBLIGĂ NIMENI SĂ MERGI CU EI! SEJURUL oferit şi tot circuitul prin Turcia e GRATUIT. Ei doar au făcut o ofertă convenabilă la biletul de avion. Dacă vrei, poţi să mergi şi cu maşina (poate ajungi donator de organe prin Bulgaria sau laşi maşina în Antalya şi când te întorci din circuit te trezeşti fără ea).
Eu m-am înscris pentru excursia în Turcia. Şi o să îmi iau şi pachetul de opţionale. Dacă faci socoteala, cu 478 de Euro (adică avion + opţionale + taxa pentru turcul de care vorbeai), te alegi cu o vacanţă demenţială.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, fratilor, am fost in excursiile lor la Bran, la Curtea de Arges, mai nou la Vidraru. Am fost si la prezentari in Bucuresti, unde de fiecare data am mai si primit cate un cadou - ba un mixer, ba un fierastrau electric, ba un fier de calcat, ba o trusa de chei. Am mai si cumparat cateva produse. Da, sunt scumpe. Dar si bune. Tot citind pe forumuri am descoperit ca sunt o gramada de carcotasi care se grabesc sa judece si arunca imediat cu rahat in ce nu inteleg. Tzeapa? Te obliga cineva sa mergi in excursie cu ei? Te obliga cineva sa mananci pranzul ala pe care ti-l fac ei cadou? Te obliga cineva sa cumperi vreun produs? Te obliga cineva sa semnezi un contract, la care daca tu nu il citesti si nu il respecti platesti penalizare? Dragilor, orice contract din lumea asta are clauze de penalizare. Ia terminati naibii cu prostiile!
Eu am cumparat excursia aia in Bulgaria. Am fost acum, in iunie, cu nevasta. 5 zile cu 10 milioane de caciula la Nisipurile de Aur. Am luat si excursiile optionale. Pentru 100 de euroi am avut parte de urmatoarele: plimbare prin Varna si spectacol la delfinariul din Varna. Foarte tare. M-am si ales cu o minge in cap de la delfinii care jucau fotbal. M-am distrat copios. Apoi am fost la gradina botanica de la Balcic si la Capul Kaliakra. Ne-am clatit ochii cu niste minunatii pe care nu le-am mai vazut decat la televizor, si am mai fost si la o degustare de vinuri. Si apoi la Nesebar, unde iar ne-am clatit ochii prin orasul vechi, ne-am plimbat cu vaporasul, si ne-am cumparat o gramada de ieftineli de prin bazar. Si ca sa nu mai zic de doamna ghid, Vivi parca o chema, care facea o atmosfera nemaipomenita. In prima seara (seara bulgareasca la Shumen scria in pliant) lua pe toata lumea la dans, distractie. Si peste tot ne facea aproape toate mofturile. A avut grija extraordinar de noi. Se ocupa de toate maruntisurile, inclusiv ne atragea atentia cand vroiam sa schimbam bani sa nu ne luam teapa, si ne ducea la casele de schimb care aveau cel mai bun curs.
Si inca ceva: rezervarea era pentru hotel de 3 stele. Am fost cazati in hotel de 4 stele. Glarus ii zicea. Camere excelente, personalul de la hotel extraordinar de prietenos. Singurele probleme au fost cauzate de colegii nostri de grup. Au fost niste cucoane la cina la hotel (bufet suedez, all you can eat) care au incercat sa ia niscaiva snitele la sacosa, cica sa le dea la cateii de afara... Deh, asa suntem noi, romanii, unde e gratis, luam mai mult decat putem duce. Si asa ne facem de cacao ca natie. Mi-era mi-e rusine de rusinea lor.
Terminati oameni buni cu chestiile astea gen Tzeparii de la Beck, ca mancati cacao cu polonicul. Repet, nu va obliga nimeni sa mergeti cu ei in excursii, nu va obliga nimeni sa cumparati ceva, nu va obliga nimeni sa semnati un contract fara sa il cititi.
Eu, personal, ma duc la toamna cu nevasta-mea in Turcia. Cu Beck. Si daca ma voi simti pe jumatate cat de bine m-am simtit in Bulgaria, stiu ca voi avea un concediu excelent. Inca nu m-am hotarat daca merg cu avionul sau prin mijloace proprii. Dar de dus ma duc. Merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost in excursiile lor. M-am simtit foarte bine. Chiar daca nu mi-am permis sa cumpar ceva, mi-a placut si ma mai duc la ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost si eu cu ei in excursii. Mi-au placut prezentarile. Foarte interactive, foarte dinamice, produsele faine. Mi-am luat de curand o perna de masaj pentru care acum ma bat cu barbatul meu. Si cred ca o sa ne luam si excursia aia prin Europa, ca merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romani treziti-va, tot ce va este prezentat este o mare inselatorie

| ForteGames a răspuns:

Mda tzapa curata! happy aveti grija mai!