| vreaubebe a întrebat:

Buna,
intreb o ultima oara sa nubfac drumul degaba la registrul comertului pentru ca in alt capat de oara si demobicei se sta la niste cozi acolo...
vreau sa optin pfa pentru cosmetica si machiaj. am o diploma de make up artist optinuta la cluj insa scrie ca societatea care a eliberat_o care cod caen specific altor forme de invatamant,ni scrie pe ea nimic de:-)ministerul muncii
am o diploma eliberata de institutul eurocor pe care oar nu scrie nimic ce ministerul muncii, diploma de cosmetician
si am o adeverinta de la salonul la care am facut practica de perfectionare in cosmetica si machiaj din 1.01 pana in 1.05. 2012.
cu maculatura aceasca mi se va da autorizatia sau visez cai verzi pe pereti? va multumesc din suflet.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt aproape sigur ca o sa primesti autorizatia. Pentru informatii nu stai asa mult si daca chiar esti interesata trebuie sa te duci la ORC. Succes si numai bine!

| DimLight a răspuns:

Nu ai facut si pentru certificatul autorizat de la eurocor? uita-te ce scrie pe pagina lor.
http://www.eurocor.ro/Cursuri_Cosmetica_si_Machiaj.htm
poate poti da un test la ei daca nu ai facut atunci... si ti-ar rezolva problema garantat.

| vreaubebe explică (pentru DimLight):

Nu am facut pentru ca ttrebuie mers la Bucuresti si nu am posibilitate

| DimLight a răspuns (pentru vreaubebe):

Macar du-te sa verifici coada happy. poate ai noroc, bafta!