| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Bună seara. Am încheiat astăzi un contract de muncă și încep pe 29 Martie munca fizică. Pe data de 10 Aprilie este ziua de salariu. Eu o să primesc banii ținând cont ca n-am o luna de munca prestată?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vei lucra inclusiv in 29 martie (vineri), atunci vei primi bani pentru 1 zi din martie la ziua de salar (din mijlocul lunii aprilie).
La sfarsitul lunii aprilie poate vei primi avans (pentru luna mai), iar la ziua de salar din mai vei primi diferenta ramasa din salarul lunii aprilie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti primi banii in mai putin de 2 saptamani de munca.
Tu vei lua salariul data viitoare, probabil in 10 Mai, daca se plateste 1 data pe luna la firma unde vei lucra, sau la sfarsit de luna daca se plateste de 2 ori pe luna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa primesti banii pentru luna martie, sau ma rog pentru ziua de 29

| siriusblack98 a răspuns:

Da, fara discutii ar trebui sa primesti banii pe zilele lucrate.