Întrebare recomandată | myhu2011 a întrebat:

am o mare problema..am card de Germania la deutsche bank si vreau sa scot banii in Romania.dar pe card nu am nici maestro nici mastercard nici visa ..am incercat la bancomat dar nu pot...cum pot sa ii scot in Romania? big grin

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Te duci la ghiseul unei banci, si cu nr.de cont poti scoate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si la alte bancomate de la alte banci.
O sa functioneze pana la urma.
Nici la mine nu functioneaza chiar cu toate.
In cel mai rau caz te duci la Bucuresti unde au sediu.
intreaba la 021.231.26.10

| marin81 a răspuns:

Intri in prima banca si intrebi un functionar/ Precis te va ajuta

| alexutzu1981 a răspuns:

Poate reusesti sa faci cumparaturi cu cardul si iesi mai in avantaj. La cumparaturi s-ar putea sa nu platesti niciun comision, iar daca o sa retragi banii din Romania o sa te cam usture la comisioane. Mai exista si varianta sa-ti faci un cont de paypal in care adaugi cardul de Germania si un card de Romania. Incarci banii in paypal si apoi ii descarci in contul de Romania. Prin paypal iesi mult mai in avantaj decat orice alt transfer bancar.