| Dobrin_Marian_1990 a întrebat:

Buna seara,

Sunt interesat sa imi cumpar 5-6 masini si sa incep sa le dezmembrez si as dori sa stiu cum pot sa le dezmembrez in liniste fara sa am probleme cu statul. M-am informat cat de cat si nu as dori sa ma complic cu slr, acte rar etc... vreau doar sa dezmembrez masini sa platesc taxe incat sa fiu acoperit de amenzi. Ma poate ajuta cineva sa gasesc o solutie? Multumesc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei sa vinzi legal ai nevoie macar de un PFA ca sa poti face treaba asta legal.

| Dobrin_Marian_1990 explică (pentru suntserios):

Salut, da ai nevoie de un pfa dar, eu am nevoie detalii. Cred ca acest lucru ar trebui vorbit cu un contabil sau un avocat. Mulțumesc

| TrăieşteClipa a răspuns:

Este tara plina de persoane care dezmembreaza masini.
Un lucru bun, care face ca preturile sa scada.
Acum pentru inceput nu se va lua nimeni de tine pentru cateva masini.
Ai timp sa intri in legalitate daca afacerea merge.

| Dobrin_Marian_1990 explică (pentru TrăieşteClipa):

Salut, mulțumesc pentru răspuns dar, acest lucru doresc sa îl fac acasă și nu ai de unde sa stii cum un vecin îți sare în "ajutor".