| AndreeaD12 a întrebat:

Bună TPU!
Aș dori să îmi spuneţi cât mai multe informatii despre profilul economic.
Ce materii se studiaza, la ce dai teza, bacul, etc.
Cel mai detaliat răspuns fundă!

Răspuns Câştigător
| c2000 a răspuns:

Eu sunt clasa a9a pe profil economic simplu in A D Xenopol.Materiile diferite fara de celelalte profiluri sunt Organizarea Unitatii Economice, Calitatea Produselor si Serviciilor(CPS), Patrimoniul (e ceva legat de contabilitate). Teza in clasa 9 o dai la romana, mate, engleza(depinde pe ce fel de econonic te duci de ex: Xenopol are intensiv engleza, franceza, spaniola, chineza.