| Voicu_Iulia_1993 a întrebat:

Daca vreau sa imi deschid un magazin de haine online, cum pot proceda?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la registrul comertului si iti inregisttezi afacerea online. Apoi iti iei toate certificarile si aprobarile ca sa poti functiona. Deschizi cont la o banca si faci cerere sa poti folosii unul din sistemele lor de retragere a banilor. Asta va lua ceva timp.
Te apuci sa schitezi si sa platesti un programator sa-ti faca website-ul, dupa ce in prealabil ai cumparat un domeniu de activitate.
Cat timp ti se construieste website-ul poti sa incepi sa cumperi marfa, fiindca acum esti in legalitate, cu firma si autorizari la zi.
cand ai si marfa si website-ul gata, platesti sa ti se faca poze sis sa se puna marfa online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru inceput, poti sa iti faci o idee accesand acest ghid si citind principalii pasi de urmat.

https://www.blugento.ro/......lectronic/

In momentul cand ai documentatia pregatita si taxele platite, lucrurile vor merge de la sine.
Mult succes

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Vezi ce se vinde, sa nu ramai cu haine pe stoc.
Ai concurenta enorma.

| Februar30 a răspuns:

Poti folosi platformele Shopify, Woocommerce sau Wix. Gasesti pe Youtube tutoriale pentru cum se folosesc. Nu are rost sa iti bati capul cu programatori in stadiul asta, pentru ca nu stii cat de profitabil va fi siteul. Ideal e sa faci totul singur, ca sa reduci din costuri.
Faci niste teste, vezi cati potentiali clienti vei avea. Daca estimezi ca merita, pui la punct partea legala.