| Simionovici_Alin_1985 a întrebat:

Bună ziua! Am luat un apartament la parter și are balcon mic întrare prin bucătarie(a fost geam și s-a făcut usa și balcon mic). Asa au si vecinii de sus.Eu vreau sa extind balconul și sa prind și dormitorul poate sa ies și puțin în fata. Vreau ca parte extinsa sa fac frizerie spre exemplu.Se poate face spatiu comercial doar pe extindere? Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Autirizatie de la Primarie, de la cadastru, proiect, aprobari samd.
Fiindca ce vrei tu schimba fatada blocului, extinderea in afara nu cerd ca-i posibila fiindca modifica structura si fatada blocului, dar cred cca sa poate lungii balconul, daca reusesti sa iei toate autorizatiile.

| Florian80 a răspuns:

Se poate dar numai cu qutorizatie de extindere de la primarie si cu proiect facut de un inginer acreditat. sper ca ti a fost de folos