| Tobessjd a întrebat:

Buna ziua! Care sunt cele mai bune orase pentru o facultate in domeniul managementului? Care iti ofera mai multe oportunități pe viitor?
Ce ar trebui sa aleg, management sau business?

3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Chișinău
Facultatea nu costa mai mult de 300 euro/an
Bani in care primesti și cămin.

Cine vrea sa invete invata se face carte sunt si profesori austrieci germani rusi americani... nu doar moldoveni.
Au colaborari cu alte facutati brse in strainatate
Schimburi de experiență.
Multi dintre ei se duc sa munceasca vara prin America.

Fete frumoase.
Mâncare multă bubă și ieftină.

Pe cànd în Anglia Uk facutatea costă de rupe mii de lire zeci de mii de lire
Si in uk se procedeaza in felul urmator:
Te obliga sa iei un credit sa zicem de 90 000 lire
Din care facultatea iti ia pentru profesori facultate camin tot ce trebuie pentru tine 70 000 lire
Si tu ramai sa zicem cu maxim 30 000 lire
Pt care trebuie sa aduci factura cazare carti transport mancare nu sunt banii tai asa pur si simplu astia 30 000 lire ci tii dau in rate
Si in afara de asta tu trebuie sa dovedesti cu hartii pe ce ai cheltuit oroce banut!

Apoi tu dupa ce termini facutatea ramai cu un credit de 90 000 lire
Pe care trebuie neaparat sa il platesti
Asa ca ori unde te angajezi tu in viata in spațiul shenghen o sa ti-se puna oprire pe salariu 20...30% din salariu pana la plata creditului
Care are o dobanda sa zicem de 4% / an

| goguPatent a răspuns:

Probabil Londra

| ZyRRe a răspuns:

Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor (FEAA), recomand în Iași. Chiar dacă taxele la licență nu sunt chiar mici, ajung la 3500 lei pe an. Dar dacă intrii la taxă, redistribuirea la buget/taxă se face semestrial. Adică dacă în primul semestru îți dai silința, în al doilea intrii sigur la buget. Plus că mai sunt burse de studiu, sociale, de campus și altele. Succes!