| Maxim94 a întrebat:

Daca as vrea sa economisesc niște bani intr-un cont bancar și sa creasca dobânda mica, dar sigura la ce banca as putea sa ii depun? Multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depozitele de pana la 100.000 euro sau echivalentul in lei sau alta valuta, sunt sigure la orice banca, acestea fiind garantate de fondul de garantare a depozitelor din sistemul bancar.
Pentru a vedea care banca acorda acum dobanda cea mai buna poti intra aici: https://www.finzoom.ro/,intri pe depozite si vezi care are dobanda mai buna.
Nu poate nimeni sa-ti spuna cum vor evolua dobanzile pe viitor, pot sa scada sau sa creasca.