| WelcomeToJail a întrebat:

Bună ziua TPU, am o întrebare, iubita mea a făcut un credit in valoarea de 2000 de lei pentru a putea termina facultatea, eu neputând ajuta la momentul respectiv și acum m-am trezit că mi-a spus că nu a mai plătit de luni bune, aproximativ 3 luni, ce se întâmplă in cazu' in care nu mai plătește deloc?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu plateste suma datorata va creste, cu dobanzi, penalitati si cheltuieli de executare, deaorece se va incerca executarea silita, in primul rand prin poprire si apoi, daca nu are venituri sau conturi in banci, prin executare silita a unor bunuri mobile pe care le detine.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poprire pe conturi și la un moment da executare silita.